„Dodáváme nejen vína vlastní výroby z Velkopavlovické a Slovácké vinařské podoblasti, ale i vína z Francie, Itálie, Španělska, Portugalska, Rakouska, Německa, Rumunska, Bulharska, Makedonie, Řecka, Maďarska, JAR, USA, Chile, Argentiny, Austrálie a Nového Zélandu,“ řekl ředitel společnosti Ing. Ludvík Šlancar, CSc.

Facebook

Roztoky – jeden z nejseverněji položených moravských vinných sklepů
Leží jenom dva kilometry severně od Prahy a zdejší vinný sklípek je situován v malebné krajině Tichého údolí, na turistické a výletní trase podél Únětického potoka, jen kousek od roztockého zámku.
Sklípek je součástí dlouholeté tradice roztockého vinařství. Už v dobách dávných se v údolí Únětického potoka pěstovala vinná réva. Ty však byly kolem roku 1880 zničeny révokazem a plísňovými chorobami. Byla to katastrofa, která v té době postihla vinaře v celé Evropě.

Obnovená vinařská tradice proto vychází z moravských zdrojů
Vinný sklípek v Tichém údolí zásobují vínem a uzeninami z Velkopavlovičtí a díky tomu se stal oblíbenou zastávkou turistů a výletníků, kterým vyhovuje nejen prostředím, sortimentem a kvalitou, ale také cenou.
Výrobním centrem Vinných sklepů Roztoky je závod v Bořeticích. Skladovací kapacita bořetického sklepa dosahuje téměř milionu litrů vína. Lahvovací linky do roka vyprodukují až 1 500 000 lahví velmi kvalitního vína. Ve výrobní základně v Bořeticích je také expediční sklad pro distribuci vína do velkoobchodů po celé České republice.

Nabídka Vinných sklepů Roztoky je velmi bohatá

Frankovka rosé, VOC, 2011, suché
Víno s atraktivní rosé barvou s oranžovo-lososovými odstíny. Vůně je svěží po červeném ovoci, především malinách a jahodách, se smetanovými tóny. Chuť je šťavnatá juvenilní kyselinkou a vybízí k dalšímu napití se. Doporučujeme k zeleninovým salátům nebo jako entrée při různých soaré.

Ludwig XX, cuvée Ryzlink rýnský - Aurelius, pozdní sběr, 2011, polosuché
Barva vodově žlutá se zelenkavými odstíny. Vůně jemná s tóny květu akátu. Chuť je suchá se zajímavou zadní dochutí po světlém bobulovém ovoci. Doporučujeme jako doprovod jemných, bílých omáček.

Archivní Rulandské šedé, pozdní sběr, 2011, polosuché
Víno má slámově žlutou barvu. Připomíná totiž tóny žlutého ovoce jako například žlutou vinohradnickou broskev nebo žlutý meloun. Chuť je svěží se zajímavou hořčinkou s velmi dlouhou kořenitou dochutí.

Rulandské modré, výběr z hroznů, 2011, suché
Odrůdově charakteristická granátová barva s cihlovým tóny na okrajích, vůně je velmi výrazná po vařeném ovoci, především zahradním jako je např. černý a červený rybíz, maliny. Chuť je jemná s patrným podílem taninu mladého vína a tóny přezrálé višně v dochuti. Víno je možné podávat k lehkým úpravám tmavých mas nebo jako doprovod grilovaných specialit.

Cabernet Moravia archivní sklep, 2008, suché
Atraktivní rubínová barva tohoto vína přímo vybízí k přičichnutí a napití se. Vůně je po tmavém peckovém ovoci, přezrálých pomačkaných třešních s mírnými prvky kořenitosti  v podobě hřebíčku a koriandru. Chuť je suchá s výraznou převahou kabernetových tónů v podobně sušených listů černého rybízu a eukalyptu. Doporučujeme ke zvěřině nebo kořeněným typům pokrmů.

Pálava, výběr z bobulí, 2011, sladké
Barva starého zlata evokuje vyzrálost hroznů, ze kterých bylo víno vyrobeno. Vůně je výrazná po  sušeném ovoci a koření. Chuť je robustní, vyvážená zbytkovým cukrem a kyselinkou tohoto mladého vína. Vyzdvihnout je třeba velmi dlouhou dochuť, která v ústech vytrácí velmi pomalu. Doporučujeme k ovocným salátům nebo sečuánské kuchyni.

Ryzlink vlašský, výběr  z cibéb, 2007, sladké
Hluboká jantarová barva tohoto vína značí nejen vynikající vyzrálost hroznů, ale taky zralost tohoto 5letého vína. Vůně je velmi výrazně po medu, sušených rozinkách, sušených datlích, či fících. Stejné charakteristiky je možné cítit v robustní chuti tohoto komplexního vína. Víno je vhodné samotné pro meditaci nebo jako dezert po stolování v doprovodu ořechových dortů nebo kávy.

Vinařské skvosty z ledu a slámy 
Největším klenotem českých vinařů jsou ledová a slámová vína – přírodně sladká vína, v nichž se díky vysoké cukernatosti hroznů zvyšuje koncentrace aromatických látek. Díky tomu vína voní a chutnají mnohem plněji a lahodněji než běžná přívlastková vína v kategoriích kabinet či pozdní sběr. Vysoká cukernatost se získává například tím, že se hrozny na vinicích nechají přejít mrazem (ledová vína) či se po sběru suší na slámě (slámová vína).
„Tímto způsobem vznikají unikátní vinařské skvosty, které samozřejmě nejsou určené pro běžné pití, ale díky své komplexnosti a harmonické chuti jsou určené především do gastronomie. Ale hodí se i na nejrůznější rodinné slavnosti a skvěle chutnají třeba k dezertům,“ vysvětluje Ing. Jan Stávek, PhD., hlavní technolog společnosti Vinné sklepy Roztoky, která letos představuje novou řadu Gold edition.
Unikátní ledová a slámová vína pocházejí z vyhlášených vinic v okolí obce Novosedly a dlouhé zrání jim dodalo komplexnost a harmonickou vyváženost.

Na jaké vinařské speciality se můžete těšit
Z bílých vín jsou to především dva lahodné ryzlinky - prvním je Ryzlink vlašský v kategorii výběr z cibéb z roku 2007, který zaujme plnou chutí přezrálého ovoce a medu, druhým pak Ryzlink vlašský s přívlastkem ledové víno (sklízení a lisování probíhalo při teplotě osmi stupňů pod nulou), v jehož vůni i chuti je možné objevit tóny broskví či tropického ovoce, a které se hodí například k pokrmům z foie gras či ke sladkým dezertům.
Zřejmě největším unikátem Gold edition je slámové víno Frankovka z ročníku 2009 s vůní kandovaného ovoce a mimořádně elegantní chutí, v níž se snoubí medová sladkost s rafinovanou kyselinou.
„Hrozny zrály čtyři měsíce na slaměných rohožích a víno je vhodné především k čokoládovým dezertům či pikantním sýrům,“ vysvětluje Jan Stávek. Jediným mladším vínem v této sérii je pak Pálava výběr z bobulí 2011, která byla sklízena na konci loňského teplého podzimu. A protože z každého hroznu byl vylisován pouze jeden decilitr moštu, i tentokrát na vás čeká velmi zajímavé, aromatické víno.
Ledová a slámová vína budou v nabídce obchodních řetězců a jejich cena se bude pohybovat kolem 420 korun za objem 0,375 litru. Výběr z cibéb prodává Kaufland a cena půllitrové láhve činí 350 korun.

Táňa Pikartová

www.vinnesklepy.cz

 

 

 

 

Fotogalerie k článku