Facebook

Co takhle letos ozdobit novoroční menu o netradiční chlebíčky? Nejen že skvěle vypadají, ale i chutnají! Fantazii se meze nekladou, a tak je můžete zdobit podle vlastních představ.

Základem každého chlebíčku je tmavý hranatý chléb nakrájený na tenké plátky a potřený máslem. Ten se následně zdobí nejrůznějšími potravinami a oblohou z čerstvé zeleniny. Mezi tradiční pak řadíme variantu s brambory, kdy se chlebíček jednoduše ozdobí vařeným bramborem s pažitkou a zalije se domácí majonézou. Nejen Dánové si při přípravě dávají záležet na to, aby vybírali výhradně z lokálních a kvalitních produktů.

Aby byl výsledek opravdu povedený, doporučujeme vybírat biopotraviny, tedy produkty ekologického zemědělství. U nich máte jistotu, že při jejich produkci nebyla použita umělá hnojiva ani další chemické látky, jako jsou např. pesticidy. Produkty ekologického zemědělství najdete na bio farmách, ale i v supermarketech pod označení logem biolistu nebo biozebry. Jen u nich budete mít jistotu, že se jedná o certifikovanou biopotravinu a můžete tak s chutí vykročit do nového roku tím správným směrem, ohleduplným k naší přírodě, půdě i zvířatům.

Chlebíček s bramborami

Ingredience: bio žitný kváskový chléb (4 krajíce), máslo v bio kvalitě na namazání, 5 ks bio brambor, majonéza v bio kvalitě, pažitka, sůl a pepř

Postup:
Chléb nakrájejte na tenké plátky a potřete ho máslem. Uvařené brambory ve slupce pokrájejte na kolečka a položte na chléb. Osolte, přidejte pepř a posypejte pažitkou. Na závěr přelijte majonézou a můžete podávat.

Chlebíček s vejcem a opečenou slaninou

Ingredience: bio žitný kváskový chléb (4 krajíce), 10 dkg bio slaniny, máslo v bio kvalitě na namazání, 4 ks bio vajec, 1 ks bio červené cibulky, ½ bio okurky

Postup:
Na pánvi si připravte volské oko a slaninu. Chléb namažte máslem a přidejte vrstvu na plátky nakrájené okurky a cibule, poté přidejte vejce a na závěr slaninu. Můžete ozdobit polníčkem.

 Sýrový chlebíček

Ingredience: bio žitný kváskový chléb (4 krajíce), 250 g sýru eidam v bio kvalitě, 100 g bio tvarohu, 100 g bio másla, tenký plátek bio čerstvého lososa, bio salát, 2 ks bio vajec uvařených natvrdo, 2 čajové lžičky kaviáru, sůl

Postup:
Na pánvi osmažte plátek chleba se sýrem do té doby, než se eidam rozpustí. Poté si připravte náplň. Smíchejte roztopené máslo s tvarohem a přidejte zeleninu s najemno nakrájenou rybou bez kůže, na kostičky nakrájenými vejci a kaviárem. Vše dobře promíchejte a dochuťte solí a směsí potřete chléb. 
 

Redakce FFN