Šampaňským mezi čaji jsou první sklizně z Darjeelingu, které se sbírají koncem března. Jejich zajímavou chuť je nejlepší ocenit hned po sklizni. Příprava nálevu není komplikovaná, a tak si je můžeme vychutnávat nejen v čajovnách, ale i doma.

Facebook

Tajemství prvních sklizní
Milovníci čaje zahajují sezónu na jaře. S prvními lístky, které vyraší na čajovnících v Darjeelingu. Čím je čerstvější, tím je kvalitnější, a tak se distributoři předhánějí v tom, kdo letošní čaj doveze jako první. Darjeeling patří mezi černé čaje, přesto svou chutí i světlým nálevem připomíná spíš čaj zelený. Připravuje se totiž z ručně sesbíraných, jen nepatrně oxidovaných, mladých i dosud nerozvinutých lístků a pupenů. Právě podle těchto tzv. tipsů, které se stříbřitě třpytí v suchém listu, první sklizně poznáme.
Kvalita a zpracování těchto čajů, u nichž navíc vždy máme informace o místě původu i datu sběru, dalece předčí běžně dostupné čaje v nálevových sáčcích, jejichž obsah se podobá spíše prachu než čajovým lístkům a navíc bývá směsí čajů neznámého původu. Zatímco tyto čaje chutnají po celý rok stejně, nálev z čerstvých čajových lístků z Darjeelingu vám svou chutí opravdu připomene jaro. Jeho několikanásobně vyšší cena tedy skutečně odpovídá kvalitě –obchodníci ze Západu často na jaře skupují předem celé várky čaje, který ještě nebyl ani sklizen.

Ochranná známka Evropská unie
Vzácnou chuť darjeelingských čajů nově chrání i Evropská unie. Na podzim loňského roku uzákonila svou ochrannou známkou, že pouze v unikátních klimatických podmínkách v okolí města Darjeeling v podhůří Himálaje je možné vypěstovat autentický darjeelingský čaj. Znamená to velké uznání a ochranu před těmi, kteří známou značku zneužívají pro horší černé čaje vypěstované jinde. Protože v Darjeelingu se vyprodukuje pouze několik tisíc tun čaje ročně, majitelé tamějších zahrad mají možnost se na kvalitu zaměřit. Většina jejich produkce putuje právě do Evropy či do Ameriky a Japonska. V samotné Indii se příliš nepije, místní holdují spíše černému ásámskému čaji s mlékem a cukrem.

Blahodárné účinky
Stejně jako klíčky a výhonky, i jarní čaje obsahují nejvíce živin, energie a síly. Na rozdíl od těžších, černých ásámských čajů, jarní darjeeling je stejně čerstvý a plný života jako mladé lístky, z nichž se připravuje, a tak je ideální pro překonání jarní únavy. Čaj obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, vitaminů, katechinů a antioxidantů. Zrychluje metabolismus, dlouhodobě navíc působí jako prevence vzniku rakoviny, Alzheimerovy choroby nebo jiného poškození mozkových buněk. Některé darjeelingské zahrady, mezi nimi například Tukdah, jej navíc pěstují v BIO kvalitě a mají certifikaci Fairtrade.

Správná příprava
Aby vzácná chuť darjeelingských prvních sklizní vynikla, je třeba na litr vody prošlé varem použít pět čajových lžiček suchého listu. Zatímco vodu přelijeme z konvice do hrnečků a zase zpátky, abychom si vyhřáli nádobí, zchladne na 85 – 90°C. Čaj potom zalijeme a louhujeme maximálně tři minuty, jinak zhořkne a jeho vzácná chuť se ztratí.

Kde první sklizně z Darjeelingu koupíte
Internetová plantáž Darjeeling.cz dováží čaje z podhůří Himálaje už od roku 2003. Čaje v nejvyšší kvalitě, vždy předem degustované a pečlivě vybrané z mnoha vzorků, nakupujeme přímo od producentů čaje či majitelů zahrad. S mnoha z nich nás pojí už několikaleté přátelství.
Z letošní sklizně máme k dispozici tři čaje z prvních sběrů: Darjeeling Tukdah DJ 03, Marybong  DJ 08 a Rohini DJ 02. Název čaje je přímo odvozen od názvu plantáže, kde byl sklizen a zpracován a číslo označuje čaj, který byl sklizen a zpracován v jeden konkrétní den za použití určité metody zpracování. Jedná se tak vždy o originál, který jinde nekoupíte.

Jarmila Štursová
www.darjeeling.cz