Stačí si nyní koupit minimálně dvě balení kávy Jihlavanka v hodnotě 80 Kč a jako dárek získáte užitečnou dózu na 500 g kávy. Právě díky správnému uskladnění si káva Jihlavanka déle uchová své neodolatelné aroma.
Tato akce probíhá ve vybraných obchodech a řetězcích Ahold a Tesco Stores od do konce dubna. Dózu si můžete vyzvednout ihned po předložení účtenky u pokladny či jiném určeném místě. Akce platí pouze do vyčerpání zásob.

Facebook

Pražená káva je základ
Pokud máte rádi vůni kávy a chcete si na kávě opravdu pochutnat, volte rozhodně kávu praženou. Jedině čerstvá pražená káva, která je základem všech dalších kávových výrobků včetně instantní kávy, má skutečně intenzivní aroma. Užijte si i přípravu kávového nápoje, která se může stát malým obřadem. A nepotřebujete ani drahé vybavení, což je nepochybně jedním z důvodů proč je osm z deseti šálků v ČR připravených na způsob „českého turka“, nebo proč roste obliba přípravy kávy pomocí ručního presovače. Nejprodávanější značkou pražené kávy je v ČR po mnoho let Jihlavanka. Vloni si z pomyslného koláče, tedy trhu pražené kávy, ukrojila historicky vůbec největší podíl.

Správná teplota je klíč k chutné kávě
Ať už si připravujete svůj šálek z mleté kávy na způsob „českého turka“ či v ručním presovači, nebo sáhnete po instantní kávě, věřte, že teplota zásadně ovlivňuje to, zda si na svém černém moku opravdu pochutnáte. Nahřejte hrníčky i ruční presovač, protože chladné šálky rychle srazí teplotu nápoje a vy se tak ochudíte o požitek z podmanivého aroma, které se nestihne plně rozvinout. Pokud doma nemáte opravdu kvalitní mlýnek, raději kupujte kávu namletou a vakuově balenou. Staré elektrické mlýnky s rotačními noži totiž kávová zrna příliš zahřejí nebo přímo přepálí a chuťově znehodnotí. Velmi záleží i na teplotě vody, kterou kávu zaléváte. Pro přípravu českého turka použijte vodu mírně pod bodem varu, asi 98oC, což je mimochodem bod varu v místech s nadmořskou výškou kolem 300 m. Pro přípravu v ručním presovači je ideální teplota nižší, kolem 95oC, bod varu například na Sněžce. A pokud si vaše tělo žádá povzbuzení a vy máte čas jen na šálek nápoje z instantní kávy, dejte si záležet, aby voda měla pouze 90oC. Když použijete vřelejší vodu, kávu přepálíte a zkazíte. Schválně si to někdy zkuste, a budete se sami divit, jak velký je rozdíl v chuťovém i smyslovém požitku z kávy, kterou připravíte pomocí těchto vychytaných tipů nebo jen tak.

Iva Burianová

www.jihlavanka.cz