Plané byliny pročišťují tělo jednak díky látkám, které zrychlují činnost jater a napomáhají emulgování tuků. Takovými pomocníky jsou třeba listy výhonky pampelišky, květy sedmikrásky, lístky řebříčku nebo některé další rostliny z čeledi složnokvětých. 

Facebook

Zelené části rostlin jsou bohatým zdrojem vlákniny. Lupení přidávané do běžně připravovaných jídel od polévek po dětské svačinky usnadňuje střevní pasáž a celkově zlepšuje procesy trávení. Výborná je mladá bršlice kozí noha, ptačinec prostřední nebo česnek podivný.

Sběr planých rostlin má i další prospěšné stránky „Hledání, poznávání a sbírání jedlého býlí to je i pobyt na čerstvém vzduchu, příjemný pohyb a to obojí také čistí i hlavu.“ říká Jana Vlková, autorka kuchařek a propagátorka jedlých rostlin.

Recept na salát s planým býlím

Pro 4 osoby

Potřebujeme: ½ ledového salátu, 1 velká mrkev, 1 polévková lžíce ořechů, 1 polévková lžíce výhonků řeřichy (nemusí být), 1 velká hrst ptačince prostředního, sedmikrásky na ozdobu

Na zálivku: 4 polévkové lžíce dobrého ovocného  4% octa, ¼ lžičky soli, ½ lžičky dijonské hořčice, pepř z mlýnku na 5 otočení, 50 ml oleje (nejlépe ořechového)

Postup:
Salát nakrájejte na nudličky. Mrkev očistíme a nastrouhejte na hrubém struhadle. Ořechy nasekejte nahrubo. Ptačinec dobře omyjte a vyberte pouze pěkné výhonky.  Přidejte výhonky řeřichy. Všechno smíchejte. V octu rozmíchejte hořčici, sůl a pepř, nakonec přidejte olej, vymíchejte hladkou emulzi, nalijte na směs zeleniny a důkladně promíchejte. Nakonec ozdobte sedmikráskami a ihned podávejte.

Redakce FFN

www.kytkykjidlu.cz

Fotogalerie k článku