Gourmet Restaurant nabízí klasická i moderní jídla, ale vždy z čerstvých surovin, které si její majitel pan Tomáš Bohaboj jezdí kupovat a vybírat sám. V denním menu nenajdete ani žádné mražené suroviny, ani polotovary. Na kvalitu připravovaných jídel dbají jak šéfkuchař Martin Řeháček, tak jeho kolega Jiří Votýpka. Základním mottem jejich každodenní práce v kuchyni jsou kvalita, chuť a čerstvost.
Součástí bohaté nabídky Gourmet restaurantu v Mikulandské ulici je také vinný lístek, jež je dílem sommeliéra Jakuba Rašovského. Lze si vybrat především z moravských vín, ale také ze široké nabídky vín světové provenience, v nabidce jsou také destiláty dobře ošetřená piva.   

Poslechněte si
Majitel vinárny Rotiseerie vzkazuje čtenářům FamilyFreshNews
Facebook

Krátce z jídelního lístku
Grilovaná panenka s jemnou česnekovou omáčkou a restovanými zelenými fazolkami s bramborovou kaší, nebo hovězí guláš s liškami a domácím špekovým knedlíkem, z jídelního lístku si lze vybrat i další pochoutky, třeba grilované dančí medailonky s houbovým soté a čerstvým tymiánem, jako příloha jsou podávané sýrové noky anebo si lze pochutnat na domácí hovězí svíčkové s karlovarským knedlíkem.
Večerní posezení u vynikajících pokrmů jistě doplníte skvělým vínem, ale tím návštěva ve zdejším restauraci nemusí končit. Podávají se tu také obědy ze stejně čerstvých a kvalitních surovin samozřejmě, v ceně do sto korun.

Historie domu a restaurace
Dům číslo šest v Mikulandské ulici má dvě podzemní patra a k nim se váže, jak jinak, než nejedna pověst – třeba o bezhlavém rytíři, který tu přebývá. Pravdou ovšem je, že tady byla ve středověku šatlava, odtud historka o bezhlavém rytíři.
Mikulandská ulice se ve své historii jmenovala všelijak, například Pasířská, Kožišnická, Malá Panská nebo Mikulandovická.
Co dům v této ulici, to bohatá historie, třeba ve vedlejším domě, v čísle pět sídlila německá pražská reálka, na které vyučoval Jan Neruda, jeho žákem byl Jakub Arbes.
V domě, o kterém hovoříme, tedy číslo 6, kde sídlí Gourmet Restaurant s restaurací Rotiserie, bylo v roce 1789 městské hejtmanství.

Táňa Pikartová

www.rotisserie-restaurant.cz

 

Fotogalerie k článku