Soutěž má tři obory kuchař – kuchařka, cukrář -  cukrářka, číšník – servírka a je určena pro studenty středních škol s gastronomickým zaměřením do věku 21 let. Soutěž je pojata jako pódiová. Uskuteční se na brněnském Brno Výstavišti, v pavilonu G2. Soutěž mladých gastronomických odborníků se uskuteční ve dnech 28. 2. až 1. 3.
Všichni soutěžící dostanou diplomy a medaile podle počtu získaných bodů (zlaté, stříbrné, bronzové). Vítězové na 1. – 3. místě obdrží poháry a diplomy za umístění a věcné ceny.
Soutěže se zúčastní studenti ze 44 škol. Počet soutěžících je následující:  obor kuchař 32. obor cukrář 26, obor číšník 29. Jsou to žáci, postupující ze dvou regionálních kol, která se konala ve Frenštátě pod Radhoštěm a v Praze, a studenti z Francie, Polska a Slovenské republiky.

Facebook

Soutěžní úkoly
V oboru kuchař – kuchařka
to je příprava 4 porcí moderního teplého pokrmu s přílohami v časovém limitu 45 minut. Základní surovinou jsou krůtí prsa. Tuto hlavní surovinu dodá generální partner soutěže – společnost NOWACO ČR.
Součástí soutěžního úkolu je zapracování dvou tajných surovin z pěti surovin ze spotřebního koše, které si soutěžící vylosuje 20 minut před samotnou soutěží.
Ty poté musí zapracovat do soutěžního pokrmu. Po vylosování tajných surovin může soutěžící konzultovat danou recepturu se svým trenérem. Zapracování tajné suroviny do pokrmu je nedílnou součástí hodnocení soutěžícího.

V oboru cukrář – cukrářka mají soutěžících za úkol přípravit 4 porcer teplého moučníků nákyp v moderní úpravě v časovém limitu 45 minut. Nákyp musí obsahovat tepelně zpracovanou tajnou surovinu.  Nákyp  je součástí tříchodového restauračního menu pro  mezinárodní klientelu.Tajnou surovinu si soutěžící vylosuje 20 minut před zahájením soutěže.Písemně nebo ústně si připraví odpovědi na otázky, které zodpoví po skončení soutěžního času.

V oboru číšník – servírka mají připravit ovocný dezert pro 2 osoby včetně servisu před zraky hostů, předvést jak se podává šumivé víno k ovocnému dezertu pro 2 osoby včetně servisu. Součástí soutěže v této kategorii je jazyková zkouška – komunikace s hostem v jazyce anglickém, německém nebo ruském po skončení soutěžních úkolů.

Blanka Opltová

Fotogalerie k článku