Přípravu tradičního vánočního pokrmu a jeho výsledek hodnotila šestičlenná porota pod vedením spisovatele Michala Viewegha. V hodnocených kritériích, kde se kromě chuti hodnotil také vzhled, vůně, originalita a celkový dojem, nakonec zvítězili Majolenky z Mratína a Mariňáci ze SOU v pražské Písnici.

Facebook

Vítězné bramborové saláty roku 2018

Kategorie: senioři
Tým: Majolenky (Eva Pilařová, Hedvika Molitorová a Eva Přibylová)
Název receptu: Mratínský bramborový klasik

Suroviny:
1500 g brambor, 2 větší mrkve, 1,5 petržele, 7 vajíček, 150 g rozmrazeného čerstvého hrášku, 3/4 větší cibule, 6 větších kusů nakládaných okurek, 1 jablko, 150 g salámu junior, 430 g majonézy Vitana, 2 lžíce plnotučné hořčice, šťáva z půlky citronu, 4 lžíce nálevu z okurek, sůl, pepř.

Postup:
Brambory, zeleninu a vajíčka uvaříme den předem. Do mísy na malinké kostičky nakrájíme zeleninu a salám, poté přidáme vajíčka, brambory a nastrouhané jablko se slupkou. Přidáme okurkový nálev, citron, hořčici a majonézu. Nakonec sůl a pepř.

Kategorie: junioři
Tým: Mariňáci (David Sodomka, Lukáš Pavlačík a Maxmilián Švára)
Název receptu: Thajský bramborový salát pikantní

Suroviny:
700 g brambor, 350 g mrkve, 70 g cibule šalotka, 280 g manga, 35 g jarní cibulky, 210 g salátových okurek, 210 g tygřích krevet, 315 g majonézy Vitana, 7 g čerstvého koriandru, 0,21 g sušeného chilli, 28 g limetkové šťávy, 14 g rybí omáčky, 35 g drcených arašídů, sůl dle chuti. Na ozdobu: 210 g tygřích krevet + čerstvá chilli paprička.

Postup:
Vařené oloupané brambory a mrkev nakrájíme na plátky. Oloupané a nakrájené mango dáme do mísy, přidáme rozpůlené salátové okurky bez semínek. Na stejné plátky jako brambory nakrájíme oloupanou šalotku. Jarní cibulku nakrájíme najemno. Doplníme čerstvým nasekaným koriandrem, drcenými arašídy a ochutíme sušeným chilli, limetkovou šťávou a rybí omáčkou. Osolíme dle chuti, vše lehce spojíme majonézou a promícháme.

Na ozdobu použijeme tygří krevetu (oloupaná, očištěná a orestovaná) a čerstvou chilli papričku.

Redakce FFN