V sommelierském klání, které je zaměřeno na dovednosti a znalosti o vínech z Moravy a Čech, se mezi juniory blýskl David Hetteš z Trnavy a mezi profesionály Kamil Prokeš z vinařství Kamil Prokeš. Gratulujeme.

Facebook

Letos se poprvé soutěžilo nejen v tradiční kategorii Junior, která je do 21 let, ale nově i v kategorii Profesionál. Kategorie Junior (do 21 let) je určena studentům a absolventům škol se zaměřením na gastronomii, hotelnictví a turismus z celé České republiky. Dále je určen pracujícím v gastronomii, vinařství a obchodu s vínem ve věku do 21 let. Kategorie Profesionál (od 21 let) je určena sommelierům, kteří tuto profesi vykonávají aktivně.

„Novinka v podobě kategorii Profesionál se ukázala jak významné rozšíření soutěže. Kromě patriotismu, tedy zaměření na vína z Moravy a vína z Čech, má zavedení soutěží kategorie Profesionál ještě další pozitivní aspekt: a to kontinuitu mezi juniory a profesionály, kdy junioři vidí, že pokud budou mít vůli a chuť, mohou navázat na profesionální dráhu sommelierů a z koníčku se může stát povolání. V neposlední řadě je skvělé to, že se na soutěži junioři i profesionálové potkávají s opravdovými špičkami v oboru,“ zhodnocuje aktuální ročník soutěže Sommelier Moravy její ředitel František Koudela.

V kategorii Junior mezi sebou bojovalo 16 soutěžících z 11 škol. Kromě degustace anonymních vzorků nebo servisu červeného vína museli junioři v písemném testu odpovídat na různorodé otázky, mezi nimi třeba na tu, co je to kvevri (keramická nádoba na výrobu vína). A jak kategorie Junior dopadla? Vítězem se stal David Hetteš z SOŠ Gos-Sk Trnava, druhé místo obsadila Barbora Nixová z SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r. o. a třetí skončila Nikola Štěpánková ze Střední školy Brno Charbulova. 

V prvním ročníku kategorie Profesionál mezi sebou soutěžilo 9 sommelierů z různých restaurací, vinařství a vinoték. Soutěžící tu museli plnit podobné úkoly jako jejích mladší kolegové, v písemném testu museli například správně určitě odrůdu, pro kterou je typická aromatická látka geranylgeraniol (Veltlínské zelené). V této kategorii si nejlépe vedl Kamil Prokeš z vinařství Kamil Prokeš, druhé místo obsadil Pavol Velič z Vinného baru s kavárnou Má úcta a třetí skončila Libuše Vrbová z Vinařství U Vrbů.

Že to soutěžící neměli lehké, ukazuje složení poroty, ve které vedle sebe zasedly opravdové špičky oboru: Martin Pastyřík, prezident Asociace sommelierů ČR, Ivo Dvořák, viceprezident AS ČR, Zlatko Míčka, Merlot d'Or s.r.o. a viceprezident AS ČR, Tomáš Odermatt ze společnosti Bacchus Vins & Champagnes a.s., Michal Šetka, šéfredaktor Wine & Degustation, Libor Nazarčuk, člen představenstva Asociace sommelierů ČR a František Koudela, ředitel soutěže.

Redakce FFN

www.sommeliermoravy.cz