Její maminka servíruje do té postele párky obalené v listovém těstíčku. Dokonalé štěstí desetiletých holčiček. K němu přidávám ještě jedno další lopuchové jídlo. Je takové normálnější, moc dobré a hodí se jako předkrm, malá svačinka a vlastně i jako televizní doplněk.

Facebook

Pro 2 dívky k televizi

Na párky v těstíčku potřebujeme: 12 stonků lopuchu, sůl, 3 lžíce balzamikového nebo bezinkového octa, 1 lžička mletého římského kmínu, 4 plátky prorostlé slaniny, vajíčko na potření, 1 lžička semínek laskavce ohnutého na posypání

Na miniquiche:150 g stonků lopuchů, 1 velká cibule, 1 lžíce másla, 1 lžička mletého římského kmínu, sůl a mletý pepř, květy křenu selského na ozdobení

Na obojí jedno 450g balení listového těsta a hladká mouka na jeho vyválení

Postup: Všechny stonky lopuchu zbavte vláken, podobně jako se to dělá s rebarborou nebo fazolkami. Na párky v těstíčku vyberte dvanáct výstavních stonků lopuchu, které se budou dobře balit do listového těsta podobně jako kremrole, a srovnejte je na stejnou délku. (Odřezky potom použijete na miniquiche.) Stonky povařte v osolené vodě a dejte rychle zchladit do misky se studenou vodou případně s ledem. Z balzamikového nebo bezinkového octa, soli a římského kmínu udělejte marinádu a stonky v ní nechte minimálně 24 hodin.
Z vyváleného listového těsta nakrájejte 4 plátky široké asi 2 cm a dlouhé asi 20 cm. Marinované lopuchy složte do otýpek po třech, zaviňte je do plátků slaniny a pak do proužků listového těsta. Potřete vajíčkem a posypte semínky laskavce ohnutého.
Zbytek stonků z prvního receptu a ještě další celé použijte na výrobu náplně do slaných koláčků: Cibuli nakrájejte na drobné kostičky a zpěňte na másle. Lopuchové stonky nakrájejte na malé kousky a přidejte k cibulce. Přikryjte pokličkou a duste podle stáří rostliny 10–25 minut. Nakonec přidejte římský kmín, osolte a opepřete.
Z vyváleného listového těsta nakrájejte čtverečky. Na každý čtvereček dejte asi lžíci náplně a lehce spojte. Stiskněte pouze tak, aby náplň nevytekla, ale zároveň byla vidět, podobně jako se dělají tvarohové šátečky. „Párky“ i koláčky pečte v troubě při 150 °C asi 20 minut.

Tipy a triky
Do quichů by se mohla použít křídlatka japonská. Je ale trochu navinulá a místo cibulky by s ní lépe ladila slanina. Ke zdobení květy přistupujte kreativně a berte, co je. Hodí se česnáček lékařský, večernice vonná, měsíčnice roční.

Jana Vlková