Ingredience: 8 vajec, 1 čerstvý krémový sýr,1 lžička hořčice z lichořeřišnice (recept strana 18, Kytky k jídlu), sůl a mletý pepř, hrst listů šťovíku i se stonky květy tulipánů na ozdobení

Facebook

Postup:
Vejce uvařte natvrdo, ukrojte širokou část, kde je vzduchová komůrka, a opatrně vyjměte žloutky. V misce je rozmělněte vidličkou s jemným krémovým sýrem, lichořeřišnicovou hořčicí, solí a pepřem. Šťovík dobře omyjte a nasekejte nadrobno. Část stonků dejte stranou na pozdější dekoraci a zbytek zapracujte do směsi. Směsí následně plňte vydlabané bílkové kalíšky.
Stojánky na vajíčka vyložte květy tulipánů, z nichž jste odstranili pestíky a tyčinky. Do těchto vylepšených kalíšků uložte vejce a nahoře ozdobte zbylými nasekanými stonky šťovíku.

Tipy a triky
Pokud vám takto vyzdobená vejce nestačí, můžete přidat navrch ještě další kvítka, například modrý plicník nebo obrané jazykovité lístky z květů sedmikrásek, pokud třeba máte plnokvětou červenou nebo růžovou varietu.

Vysvětlivka
Pierre-Karl Fabergé byl slavný klenotník. Vejce, která vytvářel pro cary Alexandra III. a Mikuláše II., jsou synonymem okázalosti carského dvora. Vejce byla určena jako každoroční velikonoční dárek pro carevnu Marii Fjodorovnu, respektive carevnu Alexandru. První vzniklo v roce 1885 a poslední se ke své majitelce už nedostalo, klenotník je totiž dokončil až po její internaci v roce 1917, kterou následovala poprava.

Chlebíčky s vajíčky a tapenádou
Alternativa pro všechny, komu se už přejedly povelikonoční pomazánky z přebytků vařených vajec.

Ingredience: hezký kváskový chléb, 1 sklenička tapenády ze zelených ořechů, žloutky z vajec uvařených natvrdo, květy prvosenky jarní, prvosenky bezlodyžné a výhonky rozchodníku bílého, případně sedmikrásky na ozdobení

Postup:
Chlebíčky pod tapenádu je dobré opéct – lehce je pokapejte olivovým olejem a dejte na pár minut do trouby pod rozehřátý gril. Pozorně hlídejte, aby se pěkně osmahly, ale nespálily.
Topinky potřete uleželou tapenádou z loňské sezony a sypejte rozdrobeným žloutkem z vajec od Velikonoc. Zdobte prvosenkami a rozchodníkem bílým, případně sedmikráskami.

Jana Vlková

www.kytkykjidlu.cz