Sage Food Academy se usuteční pod vedením šéfkuchaře Dalibora Navrátila a odborníka na japonskou kuchyni Marka Hory, specializované kurzy na přípravu kávy s baristy Petrou Veselou a Tomášem Bilíkem, jež nesou název Sage Coffee Academy. S pomocí zkušených mentorů povýšíte vaření a přípravu kávy na gurmánský zážitek.

Facebook

Sage Food Academy nabízí mnohé z kulinářského světa
Řídí se filozofií společnosti Sage poskytovat spotřebitelům produkty prvotřídní kvality, které povyšují obyčejné vaření na gurmánský zážitek. Od precizní přípravy růžového šťavnatého medium-rare steaku přes vaření skvělé svíčkové až po sladkou tečku po hlavním chodu.
Kurzy vaření povede šéfkuchař Dalibor Navrátil, který získal za své kuchařské mistrovství řadu ocenění. Kromě 1. a 3. místa v průvodci Grand Restaurant je také držitelem mimořádného francouzského rytířského řádu za gastronomii Chaine des Rotisseurs, jenž obdržel od francouzské vlády za přínos pro gastronomii.
V Sage Food Academy se mimo jiné dozvíte, že ryba nemusí být jen smažený kapr u štědrovečerní tabule, ale výbornou a zdravou pochutinou. Věříme, že grilovaný pstruh, uzený losos či candát na rozmarýnu vás přesvědčí, že si ryby zaslouží místo na vašem talíři častěji než jednou za rok o Vánocích. S pomocí Sage Food Academy rovněž proniknete do umění přípravy dobrého steaku, která vyžaduje dodržování celé řady faktorů a pravidel. Šéfkuchař Navrátil vás naučí, jak vybrat a připravit kvalitní steak dle našich preferencí, a to včetně doporučení vhodných příloh, které prožitek z dobrého masa jen umocní.

Sushi je stále oblíbenější a kurz je ideální cestou jak se s přípravou této výjimečné pochoutky seznámit
Jednou ročně bude možné se v rámci Sage Food Academy naučit připravovat japonské pokrmy pod taktovkou českého sushi ambasadora Marka Hory, jehož umění ocenili dokonce samotní mistři ze Země vycházejícího slunce. Naučíte se správně připravovat rýži, dozvíte se, jak ji ochutit a jak předejít jejímu znehodnocení. Dále zjistíte, jak filetovat mořského vlka, uvařit krevety či oloupat salátovou okurku japonským způsobem. Připravovat se budou tradiční japonské rolky hosomaki i netradiční a moderní rolky zvané uramaki. Naučíte se tokijský styl sushi (nigiri sushi) a v sushi barech oblíbené Temaki sush

Dokonalá příprava kávy
Kurzy povedou Petra Veselá, jež vyhrála Mistrovství ČR baristů (soutěž Mistr kávy) v letech 2005 a 2007, několikrát se umístila na 2. a 3. příčce
a reprezentovala ČR i na Mistrovství světa baristů v Curychu a na Šampionátu v latté art v Antverpách a Tomáš Bilík, kterému je více než dvacet let káva koníčkem, zábavou i zaměstnáním. V roce 1993 začal samostatně podnikat v oboru profesionálních kávovarů a v roce 2006 vybojoval bronz na soutěži Mistr kávy.
První část každé Sage Coffee Academy je zaměřena na teorii. Dozvíte se informace o samotné kávě (druhy, pěstování, zpracování atd.). Velká pozornost je věnována mlýnku a jeho nastavení, jelikož mlýnek je základem veškerého dalšího fungování baristy. Dále se kurz soustředí na kávovar. Dozvíte se, jak funguje, jak se káva správně připravuje i jaké existují druhy kávovarů.
Druhá část Sage Coffee Academy se soustředí na praxi. Naučíte se správně zacházet s mlýnkem, jak jej nastavit a jakou potřebuje péči. Dále kurz pokračuje praxí u kávovaru (např. přípravou espressa, našleháním pěny a výrobou cappuccina, macchiata nebo cafe latté) a proniknete i do základů techniky latté art.

O značce Sage
Sage je evropskou značkou společnosti Breville, jejíž produkty jsou prodávány ve více než 50 zemích světa. Australská Breville Groupe je celosvětově známá díky vlastnímu vývoji malých kuchyňských spotřebičů nejvyšší kvality, vyznačující se dlouhou životností a skvělým uživatelským komfortem. Historie Brevillu se začala psát v roce 1932 a této společnosti vděčíme například za tzv. sendvič-toaster, který vyvinul jako první výrobce na světě. Po jeho uvedení na trh v roce 1974 se jenom v Austrálii prodalo 400 000 kusů.
Na český trh značka Sage vstoupila v roce 2018 a postupně na něj uvede produkty zaměřené na přípravu kávy – espressa, mlýnky, pěniče; grilování – grily, smoking gun; odšťavňování – odšťavňovače, smoothie nebo přípravu potravin – roboty, mixéry, food procesory. Díky vlastnímu návrhu a náročnému testování bude možné u všech spotřebičů rozšířit záruku na 3 roky. Pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Polsko je značka Sage zastupována exkluzivně společnosti Fast ČR, patřící mezi největší regionální distributory domácích spotřebičů.

Redakce FFN

www.sagecz.cz

Fotogalerie k článku