Máte rádi maso a nejvíce si pochutnáte na šťavnatém steaku? Příprava steaku je sofistikovaná věda a vyžaduje dodržování daných pravidel. V Catler kurzu steaková masa se stanete opravdovým mistrem v jejich přípravě! Naučíte se vybrat vhodné a kvalitní maso, připravit a zpracovat jej a v neposlední řadě se budete věnovat procesu správného grilování. Určitě oceníte i tipy na vhodné přílohy, které prožitek ze steaku zintenzivní.

Facebook

Jak moderně uvařit českou klasiku nebo suschi
V Catler academy vám ukážou nejen, jak správně připravit klasické české omáčky – svíčková, rajská, koprová, křenová a k tomu křehké a šťavnaté maso, ale naučí vás vařit i tradiční přílohy, jakými jsou houskové, či karlovarské knedlíky.
Sushi získává stále více na oblibě a kurz je ideální cestou, jak se s přípravou této výjimečné pochoutky seznámit. Odborník na sushi Marek Hora Vás naučí připravovat správně rýži, dozvíte se jak ji ochutit a jak předejít jejímu znehodnocení. Dále pak filetovat mořského vlka, uvařit krevety a oloupat salátovou okurku japonským způsobem. Připravovat se budou tradiční japonské rolky – hosomaki i netradiční a moderní rolky zvané uramaki. Naučíte se tokijský styl sushi – nigiri zushi a v sushi barech oblíbené Temaki zushi. Nakonec si připravíme kuličky temari-zushi a sushi ve vaječné omeletě.

Kurz přípravy kávy
Přijdou si na své ti, kteří si chtějí tento dokonalý nápoj maximálně vychutnat a získat důležité informace o kávě a její přípravě. Během kurzu se dozvíte mnoho zajímavostí o kávě od jejího pěstování, přes zpracování, úpravu až po způsoby přípravy a jejich zásady. Pod vedením zkušeného baristy pana Tomáše Bilíka si vyzkoušíte způsoby přípravy kávy a zároveň ochutnáte různé druhy kávy.

Táňa Pikartová
www.catlerakademy.cz

 

Fotogalerie k článku