Ve Šťastném menu dostanou hosté k nápoji i stírací los a mohou tak proměnit svou malou radost ve velkou. Kromě vytříbené nabídky jídla z dílny Jana Punčocháře, šéfkuchaře restaurace Grand Cru, nabídne Kavárna štěstí i speciální kávu Reserva s certifikací Rainforest Alliance.

Facebook

Filosofií Kavárny štěstí je nabídnout lidem možnost trávit příjemně čas v atraktivním prostředí, jíst zdravé jídlo, pít znamenitou kávu a zároveň tyto šťastné momenty spojit se zábavou. Proto nabízíme mimo jiné i možnost až stotisícové výhry ve speciální emisi losů Sazky – Štístkařích. Každý třetí los totiž v Kavárně štěstí vyhrává,“ vysvětluje Robert Chvátal, generální ředitel Sazky.

Kavárna štěstí ale není jen o loteriích a štěstí ve hře, při tvorbě konceptu se Sazka zaměřila i na dobrou kavárenskou gastronomii, kterou chce vybočit z nabídky jiných řetězců. Menu sestavil známý šéfkuchař Jan Punčochář na kvalitních domácích surovinách. „Celé menu jsem sestavoval tak, aby reflektovalo moderní gastronomické trendy a sezónnost. Důraz jsem kladl hlavně na kvalitu používaných surovin. Například sendviče vyrábíme z domácího chleba a na výběr jich máme hned několik. Věřím, že se nám podařilo vymyslet dobrou rovnováhu mezi kavárenskou kulturou a kvalitní gastronomií,“ vysvětluje Jan Punčochář, jehož domovská scéna je již několik let ve fine diningové restauraci Grand Cru. Během zimy si tak lidé mohou pochutnat například na salátu z  čočky beluga nebo pečených paprik, pomazánkách z červené řepy nebo dezertech od těch francouzských jako créme brulée až po typicky české buchty nebo koláče.

Srdcem kavárny je ale samozřejmě káva, která je výjimečná nejen původem, ale místem a formou zpracování. „Původ kávy sahá až k nešlechtěným, původním kávovníkům z oblasti Etiopie, kde byly kávovníky před 2 000 lety objeveny.  Mistrovskou disciplínou je ale pražení kávy, Reserva je pražená středním pražením, tedy italským stylem v místě, kde se praží káva například pro Vatikán a papeže,“ vysvětluje Ivo Moravec, ředitel společnosti Espresso a znalec kávy a čaje. Protože Kavárna štěstí chce dodržet koncept kvality a udržitelnosti, káva má certifikaci Rainforest Alliance, což je komplexní systém, ve kterém producenti kávy musejí dodržovat přísná pravidla směrem k plantážím, pracovním podmínkám na nich i životnímu prostředí.

Kavárna štěstí novým způsobem také využívá moderní technologie. Díky e-shopu na internetových stránkách a mobilní aplikaci je možné si na dálku objednat občerstvení. Přes aplikaci zaplatit a pak si jej v přesný čas buď v kavárně vyzvednout, nebo bez čekání zkonzumovat.

Na vývoji konceptu Kavárny štěstí jsme spolupracovali s designovou agenturou Coast z Bruselu. Autory architektonického návrhu řešení Kavárny štěstí na Flóře jsou architekti z belgické kanceláře Delacroix & Friant.

Redakce FFN

www.kavarnastesti.cz