„Letošní ledový bar přinesl několik novinek. Nechali jsme vytvořit nejen bar a stoličky z ledu a ledové dekorace rautu, ale také ledové sklenice na panáky, dvě ledové sochy pro Double Cross Vodku a zorganizovali jsme i live vyřezávání ledové sochy pro hosty. Největší úspěch měla socha Double Cross, do které byla zabudována průtoková trubička – shora se nalila vodka, která ztekla přímo do sklenice,“ uvedl Roman Uhlíř, master bartender a manažer Cloud 9 sky bar & lounge.       

Facebook

Na provoz má vliv počasí
Nyní je bar otevřen v závislosti na počasí denně kromě neděle od 19 hodin, každou hodinu po dobu 30-ti minut. Pro vstup je nutné zakoupit alespoň jeden nápojový poukaz v hodnotě 100 Kč na speciální menu Ice baru. Na terase jsou k dispozici deky a teplé Cloud 9 bundy.

O double cross vodce
Příběh double cross vodky začal před sedmi lety. Američan Malcolm Lloyd, spolumajitel společnosti Old Nassau Imports, se rozhodol přinést na trh novou vodku špičkové kvality. Výrobce hledal ve státech s nejbohatší lihovarnickou tradicí, v kraji bývalého Sovětského svazu a východní Evropy. Vystudovaný chirurg proto navštívil i Slovensko.
V první fázi bylo ve výběrovém řízení přibližně 60 výrobců s více než 200 druhy vodky. Po analýzách v amerických laboratořích a senzorických zkouškách nejvíce zaujal právě vzorek slovenské vodky připravené společností GAS Familia, s.r.o.
Podstatou úspěchu double cross vodky, která se poprvé objevila v roce 2007, jsou kvalitní vstupní suroviny, sedminásobná destilace lihu a sedminásobná filtrace. Pšenice pěstovaná na vyčleněných parcelách, líh míchaný s tatranskou pramenitou vodou a filtrace přes diamantový prach dávají vodce výjimečnou jemnost.

Co je to Cloud 9 sky bar & lounge
Cloud 9 Sky bar & lounge byl slavnostně otevřen v  9.9. 2008. Jeho návštěvníci si mohou vychutnat vynikající koktejly podle aktuálních trendů současného barmanství, živou lounge a chill out hudbu známých DJs i chutná delikátní jídla v porcích ideálních pro sdílení gurmánských zážitků s přáteli. Kompletně prosklený bar spolu s otevřenou terasou na střeše hotelu Hilton Prague nabízí hostům z výšky čtyřiceti metrů nad hladinou Vltavy jedinečný pohled na město, díky němuž se Cloud 9 může hrdě pyšnit označením první skutečný sky bar v Praze. Jedinečný je také na míru připravený systém osvětlení. Cloud 9 sky bar & lounge byl oceněn jako Nejlepší hotelový bar, Czech Bar Awards 2009 a 2010. Unikátní koncept Cloud 9 sky bar & lounge je dílem master bartendera a manažera baru Romana Uhlíře, držitele mnoha ocenění. V roce 2010 otevřel v prostorách Hilton Prague společný podnik, který spojuje oblíbený Cloud 9 sky bar & lounge s jeho proslulou barmanskou školou – R.U. SHOP CLOUD 9 Bartending school. Škola nabízí kurzy jak profesionálům, tak veřejnosti.

Miroslav Drásal

www.cloud9.cz

 

Fotogalerie k článku