Panenské olivové oleje
Panenské olivové oleje jsou získávány z oliv výhradně mechanickým způsobem při teplotách a podmínkách, které neovlivní jejich unikátní vlastnosti. Zkráceně řečeno tento olej projde pouze procesy praní, odstátí, odstředění a filtrací. Žádná chemie při jeho získávání nesmí být použita.
Extra panenský olivový olej (Extra virgin)
Je to vlastně čistá šťáva získaná z oliv, která si achovává si dokonalé chuťové vlastnosti. Ppoužívá se pro přípravu všech studených pokrmů, marinád, salátů, omáček, polévek, na dušení i grilování a pro přípravu některých dezertů.

Panenský olivový olej (Virgin)
Máme tu čest s panenským olejem s kvalitní vůní a chutí. Používá se pro přípravu většiny studených pokrmů, marinád, salátů, polévek, na dušení i grilování a pro přípravu některých dezertů.

Lampantový olivový olej (Lampante)
Rovněž druh panenského oleje, jeho volný prodej však není povolen důsledkem nepříznivých klimatických podmínek nebo nedostatků ve výrobním procesu má vysoký obsah kyselin (více než 2 stupně) nebo nevyhovující chuť, barvu či zápach; tyto vady musí být odstraněny pomocí rafinace. Říká se mu také „lampantový“, protože se dříve užíval ke svícení

Olivový olej
Pomocí rafinace se snižuje kyselost lampantových olivových olejů a odstraňují se všechny vady barvy a zápachu. Olej vzniklý tímto procesem se nazývá rafinovaný olivový olej. Má stejnou chemickou strukturu jako panenský olivový olej, ale nemá žádnou vůni a chuť, takže ho nelze samostatně prodávat.
Pro dodání vůně a chuti se do něj přidává panenský olivový olej nebo extra panenský olivový olej. Tak vzniká nová kategorie nazvaná olivový olej.
Pod tímto názvem se s ním setkáte i v obchodech. Jeho kyselost nesmí překročit 1 stupeň. Tento druh je vhodný především na vaření a smažení, případně grilování.

Facebook

Pěstitelské oblasti
Díky své rozloze a rozmanitému reliéfu krajiny má Španělsko překvapivý rozsah klimatických a mikroklimatických podmínek a velmi různorodé typy půd. Tato geografická pestrost umožňuje pěstování mnoha odrůd olivovníků a výrobu velice bohaté škály olivových olejů.
Například z odrůdy Picual, typické pro hornatý region Granady, se vyrábí olej výrazné, lehce hořké chuti. Naproti tomu z oliv odrůdy Hojiblanca z Malagy pochází olej sladší, s lehce kořenitou chutí.

Andalusie
Andalusie je největším světovým pěstitelským regionem. Vyrábí se zde 75 až 80 procent veškerého olivového oleje ve Španělsku. V tomto regionu roste téměř 230 milionů olivovníků, z toho až 50 procent v provincii Jaén, která je nejvýznamnější pěstitelskou oblastí světa. Pro zajímavost v této provincii na jihu Španělska se vyprodukuje víc olivového oleje než v celém Řecku, které je rovněž jedním z největších světových výrobců olivového oleje.
Podnebí je v Andalusii typicky středomořské s velice teplým, suchým létem, mírnými zimami a nepravidelnými srážkami. Mnohým oblastem v Andalusii se dostává více než 3 tisíc hodin slunečního svitu za rok! Není tedy divu, že se teplomilnému olivovníku v tomto regionu tak skvěle daří.

Iva Burianová
www.spanelskyolivovyolej.cz

 

Fotogalerie k článku