Ve starověku byl olivový olej užíván k přípravě pokrmů, v lékařství, k masážím, k přípravě kosmetických prostředků, jako náplň do chrámových lamp, ke konzervaci... Větvička olivy byla starobylým symbolem míru. Olivová ratolest v zobáčku bílé holubice je ostatně symbolem míru dodnes.

Facebook

Historie a výroba olivového oleje
Olivy se pěstovaly již před 6000 lety. Už v prehistorii existovaly divoké olivovníky, jejich kultivace začala pravděpodobně ve starověké Mezopotámii. Odtud se rozšířily směrem na západ, do oblasti Středomoří. Olivový olej hrál významnou roli v námořním obchodě, kterým se zabývali féničtí a řečtí obchodníci. Není jisté, zda pěstování oliv zavedli ve Španělsku právě oni, s určitostí ovšem víme, že už v prvním století před naším letopočtem byla oblast Španělska, tehdejší římská provincie Hispánie, nejvýznamnějším zdrojem olivového oleje.

Arabský vliv
Po příchodu Arabů do Španělska pěstování oliv pokračovalo a dále se zdokonalovaly techniky získávání oleje. Význam arabského vlivu prokazuje i španělský výraz pro olej – aceite, který pochází z arabského al-zait, což znamená šťáva z oliv.
V 16. a 17. století přivezli Španělé olivovníky i do Nového světa. Díky španělským mořeplavcům je tak dnes nacházíme v Kalifornii i v řadě zemí Jižní Ameriky.

Sklizeň a výroba olivového oleje
Na výrobu 1 litru olivového oleje se spotřebuje 5 až 6 kilogramů oliv. Olivy na olivovníku dozrávají teprve ve věku 10 až 15 let. Po 100 až 150 letech se množství oliv na stromě postupně začíná snižovat, stáří olivovníku má však vliv pouze na množství dozrávajících oliv, nikoliv na jejich kvalitu.
Olivovník kvete na jaře a až do počátku zimy jeho plody postupně dozrávají. Tehdy nastává doba sklizně. Plody se trhají buď tradičním způsobem ručně (ordeño), nebo za pomoci dlouhých ohebných tyčí, kterými se olivy srážejí a padají na plachty rozložené pod stromy (vareo).
Je možné využít i mechanických vibrujících strojů připevněných na kmen či větve stromu. Tento mechanický způsob se ovšem ve Španělsku příliš nerozšířil, protože řada olivových hájů se nachází na příkrých svazích horských oblastí pro techniku nepřístupných.

Druhy olivových olejů
U španělských olivových olejů si můžeme být jisti seriózní klasifikací a kvalitou, protože stejně jako Česká republika si staletí zakládá na kvalitě českého piva, Španělsko produkuje s láskou a péčí široký sortiment v oblasti oliv. Rozlišujeme několik druhů olivových olejů podle postupu, díky němuž je z oliv získáváme.

Iva Burianová
www.spanelskyolivovyolej.cz

Zítra se s námi podíváte, jak pečlivě se olivové oleje rozdělují.
 

Fotogalerie k článku