Je to tak, olivy symbolizují léto, odpočinek, relaxaci a samozřejmě dobré jídlo. Vydejte se s námi na cestu za těmi nejlepšími a nejchutnějšími. Španělé říkají, a mají dozajista pravdu: Jíst olivy znamená užívat si života naplno.

Facebook

Španělsko, domov oliv
Středomořská kuchyně by bez oliv nemohla vůbec existovat. Právě tyto malé plody dodávají mnoha pokrmům jejich nezaměnitelnou chuť. Tradičně největším producentem a vývozcem oliv je Španělsko. Právě zde se snoubí mnohasetletá tradice, kterou pěstování oliv v zemi má, s těmi nejmodernějšími technologiemi. Díky tomuto spojení mají španělské olivy neopakovatelnou chuť a zachovávají si velké množství cenných látek v podobě celé řady vitamínů a minerálů.

Maximální péče a šetrnost už při pěstování
Proto se na náš stůl dostanou jen ty opravdu nejkvalitnější španělské olivy. Každý si přitom může vybrat takové, které budou lahodit právě jeho chuťovým pohárkům. Vzhledem k velkému množství oliv, které se ve Španělsku pěstuje a které se liší svým tvarem, velikostí, chutí a vhodností pro různé druhy přípravy, se olivy hodí pro všechny příležitosti. Současně lze olivy kombinovat s celou řadou náplní, od mandlí, ořechů, přes tuňáka, lososa, ančovičky až po papriky nebo česnek.
Španělé olivy plní také ovocem, nejčastěji pomerančem nebo citrónem. Zajímavým zpestřením jsou také olivy naložené ve směsi bylinek, třeba oregana či fenyklových semíncích. Každý milovník dobrého jídla se mezi španělskými olivami najde ty pravé pro svůj mlsný jazýček.

Pozvěte své přátele na tapas
Právě olivy, tyto chutné plody, jsou základní surovinou pro přípravu tapas, neboli malých jednohubek či předkrmů, které si Španělé připravují doma nebo za nimi vyráží do proslulých tapas barů. Běžně podniky nabízí kolem deseti ale i více druhů tapas. Přípravu tapas ale zvládnete i sami doma. Není to nic složitého a naopak příjemně překvapíte svoji rodinu nebo přátele.
Tapas můžete servírovat k vínu nebo pivu a jsou ideálním pokrmem pro párty nebo večírky. Snadno je můžete „uzobávat“ jen jednou rukou a současně se bavit s přáteli. A co víc, tapas nejsou vůbec náročná na přípravu, nemusíte se tedy bát, že by vám jejich příprava zabrala celé hodiny. Naopak chutné tapas vykouzlíte za pár minut. Stačí si připravit vše, co máte rádi a libovolně kombinovat. Proč nespojit lahodnou španělskou šunku a olivy? Nebo si dopřát pikantní chorizo ​​či plněné papričky jalapeňos? Právě v tapas najdou široké uplatnění nejrůznější druhy oliv i jejich originální kombinace s nezvyklými náplněmi. Fantazii se meze nekladou a záleží jen na vás, jaké spojení chutí si dopřejete. 

Ke vzniku slova tapas se váže zajímavá historie. Jedna z verzí tvrdí, že tapas vznikly díky králi Alfonsu XIII. Ten se zastavil na pohár vína v jedné z věhlasných hospod v Cádizu. Toto město bylo ale pověstné svým větrným počasím, které přinášela zrnka písku. Číšník proto králi nabídl pohár vína přikrytý plátkem šunky, aby se písek nedostal do nápoje. Králi se nápad zalíbil a objednal si další pohár vína opět se šunkou, tedy tapas.

Zítra nabídneme sedm důvodů, proč španělské olivy konzumovat

Iva Burianová

www.olivyzespanelska.cz

Fotogalerie k článku