Kampaň tak pomáhá jednotlivým útulkům, pro které je nákup krmiva jednou z nejvyšších položek v rozpočtu. Zvířata v útulcích si takovou pomoc opravdu zaslouží. Příběhy některých z nich jsou plné odhodlání, vůle, bojovnosti a hrdinství.
„Útulky jsou přeplněné smutnými příběhy týraných či odložených nalezenců. Velmi si vážíme práce, kterou jednotlivé útulky odvádějí. V tomto roce jsme se rozhodli zapátrat po příbězích zvířecích hrdinů, abychom spotřebitelům dokázali, že i zvířata z útulku zaslouží náš respekt, obdiv a podporu,“ říká Alice Suchanová ze společnosti Mars.
Ředitelka Nadace na ochranu zvířat Mgr. Eva Hodek říká: „Jsme velmi rádi, že jsme již od začátku součástí kampaně „Naplňte misky v útulcích“, která přináší tak důležitou podporu. V dřívějších letech byla kampaň velmi úspěšná a celkově bylo za uplynulé 4 roky jejího trvání do útulků darováno 156 tun krmiva.“

Facebook

V České republice je více než sedm tisíc opuštěných psů a koček žijících v útulcích
V loňském roce na kampani spolupracovalo sedmdesát útulků pro psy a kočky v České republice a na Slovensku. Tento rok by mohl být počet ještě vyšší. Partnery výjimečné kampaně, která nemá v Čechách ani na Slovensku obdoby, jsou Nadace na ochranu zvířat a společnost Mars Czech s.r.o. Kampaň Pomozte naplnit misky v útulcích byla poprvé spuštěna v roce 2009 a s přibývajícími lety je stále úspěšnější. V  loňském roce bylo vybraným útulkům darováno 49 tun psího a kočičího krmiva a během čtyřletého trvání kampaně celkem 156 tun suchého krmiva značek Pedigree a Whiskas.

Iva Burianová

www.nadacenaochranuzvirat.cz