Jedná se především o studenty vyšších ročníků středních škol, čerstvé vysokoškoláky a absolventy nastupující do prvního zaměstnání.
„Nejvíce účtů si u nás zakládají lidé mezi 18 až 20 rokem – ať už studující, nebo pracující. Během prázdnin zaznamenáváme postupný nárůst žádostí o konta, který vrcholí právě se začátkem školního roku. Například Era osobních účtů s výhodami pro mladé se v tomto období otevře téměř třetina ze všech nových účtů tohoto typu za rok,“ říká ředitel Klientské komunikace Ery Jan Doubek.

Facebook

V letních měsících také mladí klienti mnohem více používají své platební karty
Ať už při výběrech z bankomatů nebo při platbách u obchodníků. „Tento trend se dá logicky vysvětlit volnočasovými aktivitami studentů, kteří si naplno užívají léta. Výrazný nárůst je patrný zejména u výběrů z bankomatů. Průměrně vybírané částky se v červenci a srpnu zvýší na úroveň, které není dosaženo ani před Vánocemi,“ dodává Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB a Ery.  
Mimo zábavy, cestování a nakupování využívají studenti prázdniny také k práci a snaze přivydělat si peníze na letních brigádách. Tento fakt potvrzují zářijové průměrné zůstatky na studentských kontech, které jsou oproti ostatním měsícům absolutně nejvyšší.  

ČSOB Studentské konto nabízí:

  • mezinárodní embosovanou platební kartu MasterCard Student s neomezeným počtem výběrů/vkladů z/do bankomatů ČSOB v ČR
  • kreditní kartu nebo povolené přečerpání účtu až do 20 000 Kč pro studenty VŠ/VOŠ
  • zdarma všechny platby přes elektronické bankovnictví v ČR

Era osobní účet pro mladé nabízí:

  • bezplatné vedení účtu pro klienty do 26 let bez ohledu na to, zda stále studují
  • každý měsíc dva výběry hotovosti v bankomatech ČSOB/Poštovní spořitelny v ČR zdarma
  • pro klienty mladší 18 let členství v Era klubu spojené se spoustou výhod
  • Era kontokorent pro mladé do 26 let bez poplatku

Iva Burianová

www.erasvet.cz