Ekologicky šetrná energie navíc pracuje bez nutnosti připojení na centrální zdroje.
Grilování se stává stále více populárním koníčkem. Oblíbené jsou zejména plynové grily, u nichž především záleží na kvalitě plynu. Pokud použijeme nekvalitní plyn, může dojít k rychlejšímu opotřebení nebo poškození grilu. Proto je důležité plynové láhve odebírat od seriózních dodavatelů. „Spotřebitelům se vyplatí investovat do plynových láhví od ověřených dodavatelů, které jsou naplněny prémiovým plynem nejvyšší kvality. Plamen pak hoří rovnoměrně a nedochází k výpadkům,“ vysvětluje Jiří Karlík, odborník na LPG
a generální ředitel společnosti Primagas, která mimo jiné poskytuje servis dovozu plných láhví a výměny za nové.

Facebook

Výhodou grilování na plynu není pouze stejnoměrný plamen, ale také komfort a praktičnost
Plynové grily nezanechávají nečistoty a umožňují tak vaření bez nepořádku. Teplota grilu se dá podle potřeby jednoduše regulovat, čímž se docílí šťavnatějších pokrmů. LPG je zároveň šetrné k životnímu prostředí, patří mezi nejekologičtější způsoby energie. Neprodukuje žádné saze, kouř ani zápach.
Přednosti plynových grilů dokazuje rostoucí poptávka. Potvrzuje to i Václav Modelský, jednatel společnosti Weber-Stephen CZ&SK:
„U plynových grilů Weber s jedinečnou patentovanou technologií dlouhodobě zaznamenáváme nárůst prodejů. Je to dáno především komfortem, který takový druh grilu nabízí. Zároveň doporučuji dbát na bezpečnost a na kvalitní a ověřené propan-butanové láhve, jedině tak grily odvádí perfektní výkon.“

Grilovací sezónu je možné zahájit i v době, kdy jsou večery ještě chladné
Stát se tak může díky tzv. patio heaterům. Tato venkovní propan-butanová topidla jsou díky modernímu i retro designu nejen efektním doplňkem na zahrady a terasy, ale především dokáží účinně vytápět venkovní prostory podle potřeby.

Jaroslav Kuba

www.primagas.cz