„Ať už produkt nese značku označení původu nebo jakoukoliv jinou, zákazník by pod obalem měl najít produkt, který ho potěší nejen chuťově, ale po všech stránkách,“ informuje Ing. Miroslav Toman, CSc., prezident Potravinářské komory ČR a dodává: „Označení by měla v ideálním případě pomoci i výrobci s podporou prodeje či zvýšit povědomí o značce.“

Jsou to:
Chráněné zeměpisné označení
(CHZP) / Protected geographical indication (PGI)
Chráněné označení původu (CHOP) / Protected designation of origin (PDO)
Zaručená tradiční specialita (ZTS) / Traditional speciality guaranteed (TSG)

Facebook

Masné produkty nesoucí označení Zaručená tradiční specialita
Spišské párky a Liptovský salám jsou zapsány do rejstříku ZTS s „výhradou názvu“ – od 14. března 2011 lze tyto názvy používat jen pro výrobky, jež v plném rozsahu splňují příslušné specifikace (popis, recepturu, odlišnosti od konkurence, tradiční povahu, požadavky na kontrolu, aj.). Jakýkoliv jiný postup není v souladu s platnou legislativou.
Špekáčky a Lovecký salám jsou v rejstříku ZTS zapsány „bez výhrady názvu“ – povinnost úplného dodržování příslušné specifikace se týká jen výrobků, u kterých výrobce nebo prodejce používá označení ZTS nebo příslušný symbol EU pro ZTS. Špekáčky nebo Lovecký salám bez tohoto označení lze i nadále uvádět na trh bez splnění požadavků uvedených v příslušných specifikacích, ale je nutné splnit ostatní kritéria.
S jistotou si pochutnáme na masných výrobcích, které mají zmíněná označení. Jiné, ty šizené, bychom ani kupovat a konzumovat neměli. Kvalita je kvalita. U potravin se cení obzvlášť.

Táňa Pikartová

www.oznaceni-eu.cz

 

 

 

 

Fotogalerie k článku