Multifunkční přístroj Thermomix od německo-švýcarské společnosti Vorwerk představuje právě takového všestranného pomocníka do domácnosti. Pokud bychom měli použít jen jedno slovo, které by nejlépe vystihovalo jeho výhody, řekli bychom úspora.

Facebook

Úspora místa
Pro plnohodnotné fungování v kuchyni vám bude opravdu stačit jen jeden přístroj. Thermomix totiž skutečně nahradí až dvanáct kuchyňských spotřebičů – vaří klasicky i v páře, mixuje, seká, drtí, hněte, míchá, dusí, váží, mele, jemně ohřívá, kvedlá a připraví emulze.  

Úspora času
Při přípravě jídla jsme zvyklí vařit na etapy – polévku v jednom hrnci, maso ve druhém, přílohu ve třetím. U Thermomixu je ale všechno v jednom. Odpadá tedy přendávání surovin z mísy do pekáče, z pekáče do mísy a následné umývání deseti hrnců.
Připravujete krémovou polévku? Pak není nic snazšího. Všechno smícháte a rozmixujete v Thermomixu a v něm i za automatického míchání uvaříte.

Úspora nutričních látek
V Thermomixu můžeme snadno připravit i jídla na míru. Vaření nebo příprava v páře trvá jen tak dlouho, jak je nezbytně nutné. Použité suroviny si tak zachovají maximum jednotlivých živin a udrží si svou přirozenou chuť.

Úspora peněz
Thermomix je navržen tak, aby měl co nejnižší spotřebu. Díky rychlosti a snadnosti vaření si můžete jídla, která běžně kupujete v obchodě, připravit i doma. Například 750 gramů celozrnného chleba pořídíte v obchodě za zhruba 35 až 51 Kč. S Thermomixem jej připravíte za 11 Kč. Počáteční investice do přístroje se vám tedy brzy vrátí.
Thermomix můžete zakoupit prostřednictvím přímého prodeje, v případě zájmu si sami sjednáte schůzku s vyškoleným obchodním poradcem, který vám přístroj a jeho fungování naživo předvede. Záleží pak jen na vás, zda se pro něj rozhodnete a pokud ano, poradce vám bude i nadále plně k dispozici k zodpovězení otázek a jejich řešení.

Blanka Opltová
www.thermomix.cz