Ne vždy si můžete vybrat, na jaké matraci budete spát – a důvodem nemusí být jen to, že zrovna nocujete v hotelu. Často se stává, že matrace už má dávno doslouženo, má nestandardní velikost, či prostě bydlíte v pronájmu a díky tomu nákup kvalitní matrace nemusí být nejvhodnějším řešením. A tak si říkáte, že to ještě nějakou dobu vydržíte.

Facebook

Nevhodná matrace poškozujete páteř
V matraci není opora, takže postupem doby můžete začít pociťovat bolesti ramenou či beder. Navíc opotřebovaná matrace silně ovlivňuje kvalitu spánku, a proto se probouzíte unavení.
Řešením v takové situaci je právě přistýlka Dormeo. Jedná se v podstatě o tenkou matraci, kterou položíte na matraci původní – a vlastně z ní tímto jednoduchým trikem uděláte matraci novou. Přistýlky jsou vyrobeny z paměťové pěny, která se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla a poskytne mu oporu přesně tam, kde je potřeba – především v oblasti krku, podél celé páteře a v oblasti kyčlí. Zároveň ale nevytváří tlak na svaly a kosti, takže nedochází ke vzniku nepříjemných otlaků.  Všechny přistýlkové matrace Dormeo jsou antialergenní  a mají snímatelný a pratelný povlak. Spodní strana matrace je speciálně navržena tak, aby se matrace neposunovala.

Bolesti zad jsou nejčastějším civilizačním onemocněním
„Celou třetinu života prospíme, což je v průměru 200 tisíc hodin – a tedy zhruba 3 tisíce hodin ročně,“ říká fyzioterapeutka a instruktorka power jógy Sylvie.
Nikoličová. Matrace může při spánku zajistit anatomicky správnou podporu těla a neměla by na něj vyvíjet tlak. Jinak dochází k omezování krevního oběhu v kapilárách, což může vést k bolestem svalů a brnění končetin. Důležité je i provzdušnění lůžka: za noc může tělo vyloučit až třičtvrtě litru vlhkosti. „Za noc změníme polohu těla až 80krát, proto je kvalitní matrace důležitá,“ dodává Nikoličová.
Značka Dormeo nabízí několik druhů přistýlkových matrací, takže si můžete vybrat takovou, která se pro Vás nejvíce hodí a splní Vaše požadavky. Snadno se skladují, takže je můžete mít vždy po ruce, když dorazí neočekávaná návštěva, nebo si je můžete vzít s sebou na cesty. 

Iva Burianová
www.doremo.cz


 

Fotogalerie k článku