Stranou pozornosti však často zůstává to nejpodstatnější – gril a správné pomůcky na grilování, protože právě tyto zdánlivé detaily mohou rozhodnout o tom, zda zahradní barbecue s přáteli či rodinou bude zklamáním nebo naopak předčí očekávání. Jistotou je žhavá novinka letošního léta – barbecue řada od německé firmy Rösle.
Za značkou Rösle stojí tradice a kvalita, která ve spojení s pověstnou německou precizností a smyslem pro detail, dala vzniknout řadě produktů, které právem nadchly všechny, kdo to s vařením či grilováním myslí opravdu vážně. Nejnovějším důkazem je kompletní řada na grilování, ve které nechybí nic potřebného. Robustní gril na dřevěné uhlí z nerezové oceli, opatřené smaltovou úpravou, je promyšlený do každého detailu. 

Facebook

Praktické přídavné háčky a police
Řeší problém, kam s grilovacími nástroji a surovinami či již hotovými pokrmy.  Důmyslný starter na rozpálení dřevěného uhlí či briket předchází nepříjemným situacím, kdy maso je namarinováno, nápoje vychlazeny, hosté se scházejí, ale dřevěné uhlí ne a ne chytnout... Stačí jej naplnit a ze spodu zapálit uhlí, například bezpečným Rösle nerezovým zapalovačem. Gril je vybaven velkým a dobře čitelným mechanickým teploměrem. K dispozici jsou i dva typy sofistikovaných digitálních teploměrů, s nimi je hlídání optimální teploty pro přípravu konkrétního pokrmu ještě snazší.  

Sada nástrojů značky Rösle dává grilování novou dimenzi
Speciální obracečka na rybu, praktická škrabka vhodná i na rychlé očištění grilu, pinzeta na otočení křehkých mořských plodů či kleště na otáčení steaků... Vše nerezové a omyvatelné v myčce, díky háčkům na zavěšení ke grilu kdykoliv po ruce. Konečně je snadné ugrilovat i celé kuře – s unikátním roastrem Rösle, do kterého lze nalít marinádu, aby kuře bylo ještě šťavnatější. Nebo dáváte přednost špízům? S barbecue stojanem na špízy z nich nebude opadávat zelenina, ani maso, protože vidličky mají dva hroty a dají se polohovat tak, aby byl špíz opravdu rovnoměrně propečený. Stejně jako kotlety a žebírka na nerezovém stojanu pro dokonalé propečení ze všech stran, po otočení jej lze použít jako praktický grilovací košík.

Nejen vepřové, kuřecí a hovězí je vhodné na gril
Příjemným a zdravým oživením může být rybí specialita, stojan na ryby zajistí řádné propečení i toho nejkřehčího rybího masa bez poškození jeho struktury ze všech stran. Milovníky pravých steaků potěší litinový grilovací plát, z jedné strany s typickým mřížkováním, z druhé strany hladký, což umožňuje opravdu všestranné využití, například na přípravu malých mořských plodů.
Užijte si grilovací sezónu naplno, bez rizika zbytečného znehodnocení potravin, jejichž příprava vám dala tolik práce. Barbecue řada značky Rösle zklamání určitě nepřinese, jen radost z vydařeného kulinářského zážitku.

Blanka Opltová

www.vasekuchyne.cz

Fotogalerie k článku