Nyní se můžete inspirovat v IKEA a využít skvělé červnové nabídky. V období od 31. května do 20. června 2012 získáte k nákupu koupelnového nábytku nad 5000 Kč instalaci zdarma. Nabídka se kromě montáže koupelnového nábytku vztahuje také na instalaci umyvadel či vodovodních baterií IKEA. Navíc si můžete vybrat a zarezervovat řemeslníka, který vám instalaci provede přímo u vás doma.

Facebook

Bezpečí v první řadě
„V hezké a promyšleně vyřešené koupelně ušetříte spoustu drahocenného času, který můžete věnovat třeba svým koníčkům nebo svým blízkým,“ říká Klára Hausenblasová, interiérová návrhářka z IKEA ČR. I v malé koupelně můžete mít prostor pro prádelnu, relaxaci nebo v ní s dětmi pořádat zaoceánské plavby a výpravy do podmořského světa. Důležité je také dbát na to, aby koupelna byla bezpečným místem. „Před uklouznutím ve vaně i sprchovém koutě děti jednoduše ochrání podložka PATRULL ve tvaru krokodýla. A aby i ti nejmenší bezpečně dosáhli na umyvadlo, stačí mít doma dětskou stoličku FÖRSIKTIG  s protiskluzovým povrchem,“ radí Klára Hausenblasová.

Na stěny se vejde víc, než si myslíte
Využijte všechny stěny koupelny – s minimálními náklady získáte maximum úložného prostoru. Klára Hausenblasová z IKEA uvádí jako příklad chytrého řešení dřevěnou zrcadlovou skříňku LILLÅNGEN (1790 Kč), která zastane až několik funkcí najednou:

  • Dveře tvoří vysoké, tj. dostatečně velké zrcadlo.
  • Pět polic uvnitř, z toho čtyři výškově nastavitelné, pojme nejen ručníky, kosmetické a hygienické potřeby, ale třeba i hračky – vše tedy máte na jednom místě.
  • Na bok skřínky můžete jednoduše upevnit věšáky na ručníky, nebo úložný prostor na dveře NOTUDDEN (199 Kč). Dá se připevnit i na dveře koupelny, které by byly jinak zbytečně nevyužité.
  • To vše na podlahové ploše o rozměrech pouhých 30x21 cm.

Zhruba stejnými rozměry disponuje i další skříňka ze série LILLÅNGEN – skříň na prádlo (1990 Kč) a využít s touto sérií lze efektivně i místa nad pračkou. Nastavitelné plastové nohy si poradí i s nerovnou podlahou a chrání nábytek před vlhkostí od podlahy.

Spotřebujte méně vody a elektrické energie
„Jelikož se v koupelně spotřebuje hodně vody, nabízí IKEA úsporné mísicí vodovodní baterie s funkcí kontroly průtoku. Zabraňují zbytečnému plýtvání vody a snižují její spotřebu až o 30 %. Úsporné baterie nesnižují tlak vody,“ říká Klára Hausenblasová, interiérová návrhářka z IKEA ČR.
K úsporným koupelnovým bateriím se řadí i chromovaná baterie DALSKÄR, která doplní chytře řešené úzké umyvadlo ze série LILLÅNGEN. Pořídíte ji za 1190 Kč.

Jaroslav Drásal

www.ikea.cz/vyber_remeslnika.cz