Inspirujte se barevnou paletou odstínů barev Primalex Essence, se kterými jednoduše vytvoříte harmonický a sladěný interiér. Při výběru berte na vědomí i to, že barvy působí též na naši náladu. Své o tom ví i designérka Alexandra Dýcková, která se na utváření barevné palety Primalex Essence podílela.
„Pro to, abychom docílili krásného a příjemného domova, se nemusíme řídit pouze aktuálními trendy. Vybírejte vždy jako hlavní odstín ten, který je vám příjemný a zbylé barvy vhodně nakombinujte. Oblíbenou barvou oblečení spousty lidí je například černá. V černém interiéru by se ale málokdo cítil příjemně,“ radí designérka Alexandra Dýcková a dodává: „I přes to, že kombinace černé a bílé může na první pohled působit výrazně a tvrdě, jedná se o trend 2020. S černobílou kombinací si lze hezky hrát. Vymalujte stěnu, na kterou dopadá nejvíce světla, černou. Zbylé pak bíle. Docílíte minimalistické a čisté kombinace. Opět jsou také trendem odstíny zelené, modré čí tmavě tyrkysové,“ dodává.

Facebook

Červená, Horká krev
Červená je barva energie. Je tak vhodná především pro jedince se silně vyvinutou emoční stránkou osobnosti. Odstín #27 přímo vyzývá k aktivitě. Vybírejte ho tak do místností, ve kterých potřebujete podnítit aktivitu, skvěle bude slušet každé pracovně, ale i jídelně.
Skvělá je červená v kombinaci s odstíny #26, #33 nebo #34. Teplé zemité tóny pálené terra coty fungují perfektně s růžovooranžovými tóny, které vnáší do interiéru atmosféru jihu.

Žlutá, Tajemství léta
Každá barva má množství odstínů a žlutá není výjimkou. Tlumený útulný odstín kurkumy #24 vytvoří hřejivý pocit domova. Není nikterak zatěžující na naše smysly a dovolí nám si oddychnout a nerušeně relaxovat. Ideální je tak do všech místností. Odstíny #5 a #33 spolu s kurkumově žlutou vytváří krásnou kombinaci: každá místnost bude pozitivní, hřejivá, útulná, ženská, hravá a něžná zároveň.

Šedá, Cesta do fantazie
Ani bílá, ani černá. Šedá #20 je nejspolehlivějším základním prvkem interiéru. V kombinaci se starým i moderním nábytkem vytvoří elegantní a klidnou atmosféru v každém interiéru. Hodí se tak skvěle do obývacích pokojů, ve kterých pak můžete měnit dekorace a doplňky dle nálady nebo třeba ročního období.
Šedomodrý odstín je tak univerzální, že se hodí do všech interiérů, k mužskému i ženskému elementu. Je elegantní a hlavně nadčasový. Skvěle vypadá s přírodními, nažloutlými, béžovými i šedými tóny jako je #8 a #38.

Redakce FFN

www.primalex.cz