Sladit s jarní výzdobou můžete makronky v pastelových barvách či moderní cake pops, ale také tradiční perníčky ve tvaru kuřátek či králíčků i velikonočního beránka. Jaké vychytávky je dobré si ještě před začátkem tvoření pořídit, to vám poradí odborníci nejen na sladké pečení ze Světa cukrářů. 

Facebook

Makronky, francouzské cukrovinky z mandlové mouky, představují pro mnoho lidí skutečnou cukrářskou výzvu. A proč se jí nepostavit zrovna o Velikonocích? Makronky totiž kromě skvělé chuti nabízejí i krásné barevné varianty, které můžete hezky sladit s vašimi oblíbenými jarními odstíny. „Růžová, modrá, zelená či fialová, představivosti se rozhodně meze nekladou. Na makronky je třeba připravit si mandlovou mouku, kterou je vždy lepší ještě prosít přes síto – čím jemnější, tím lepší. Pokud si nejste jistí poměry surovin a chcete péct více na jistotu, můžete si pořídit už předpřipravenou směs na výrobu makronek, ke které přidáte jen vaječné bílky a vybranou gelovou barvu,“ radí Michal Kubíček, majitel cukrářské portálu Svět cukrářů. Vhod vám přijde také cukrářská zdobicí špička a silikonová podložka, díky které budete mít jednu makronku stejnou jako druhou. Pak už stačí vymyslet pouze chutnou náplň, výborná je ganache z tmavé nebo bílé čokolády či jednoduchá kombinace mascarpone s malinami.

O něco jednodušší na přípravu, ale o to větší výzva při závěrečném stylingu – to jsou moderní dortová lízátka cake pops. Díky jejich kulatému tvaru si můžete opravdu vyhrát se zdobením a připravit skutečný sladký koutek velikonočních zvířátek. „K jejich vytvoření se vám bude hodit silikonová forma nebo speciální kleště. Na modelování a dozdobení pak skvěle poslouží marcipán různých barev, díky kterému vytvoříte ouška, čumáčky a zobáčky pro zvířátka,“ předává tipy Kubíček.  Marcipánové ozdoby využijete skvěle také v případě pečení cupcakes, což vypadá také velmi efektně. Pomocí cukrářského sáčku a polevy lze vytvořit nahoře cupcaků trávu, do které pak naaranžujete marcipánové kytičky, vajíčka, králíčky či kuřátka. Všechny tyto trendy pochoutky ocení jistě jakákoliv návštěva, i malí koledníci.

S velikonočními perníčky nemůžete šlápnout vedle
Pokud se neradi pouštíte do větších experimentů, zvolte tradiční perníčky s velikonočními motivy. Na výběr máte velké množství vykrajovátek, u tvoření této nestárnoucí klasiky vám navíc mohou pomáhat i děti. Zdobení vám pak nejlépe půjde s královskou glazurou naplněnou v cukrářském sáčku zakončeném řezanou trubičkou. A co zakousnout ke sváteční snídani? Zkuste mazanec nebo beránka. „Ověřených receptů na beránka je celá řada, takže rozhodně máte z čeho vybírat. Těsto můžete zvolit třené, kynuté nebo možná trochu neobvyklejší variantu, a to mrkvové těsto, které má však krásný jarní nádech. Nezbytná je také forma v požadovaném tvaru, na našem trhu stále můžete sáhnout po typických keramických nebo modernějším silikonovém provedení. Obě však dokáží splnit svoji úlohu na výbornou,“ doporučuje Michal Kubíček. Na závěr stačí beránka jen pocukrovat, ale můžete využít také marcipán, čokoládu nebo vytvořit „kožíšek“ z oblíbeného krému.

O Světě cukrářů
Se Světem cukrářů se jakékoliv pečení jednoduše promění v umění, protože se správným vybavením je to zkrátka hračka. Vše potřebné pro všechny začátečníky i pokročilé je k dispozici v největším e-shopu na českém trhu Svět cukrářů, a to ať už se jedná o suroviny na výrobu, cukrářské či pekařské potřeby nebo doplňky ke stolování. Potěšit své blízké čerstvě upečenou kremrolí a doma připravenými makronkami nebylo nikdy snazší. Myslíme navíc i na ty, kteří shánějí suroviny bez lepku, AZO barviv nebo vyžadují suroviny bez geneticky modifikovaných surovin. To vše k výběru pohodlně na jednom místě.

Redakce FFN

www.SvetCukraru.cz

Fotogalerie k článku