Kefíry lze je využít také ve studené kuchyni jako zálivku do salátů nebo ingredienci pro domácí zmrzlinu. Příprava pokrmů může být i společnou zábavou celé rodiny.
„Přinášíme tipy na lehká jídla, která v létě osvěží a zároveň dodají vitamíny a minerály,“ říká Zdeněk Bukovjan, Sales&Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Kefírová mléka nízkotučná, ať již bez příchutě či ochucená, jsou vhodná v létě nejen k osvěžení, ale výborně se hodí i do studené kuchyně,“ dodává Zdeněk Bukovjan.
V létě se můžete osvěžit a vybrat z několika druhů kefírových mlék, které vyrábí Mlékárna Valašské Meziříčí. Kefírové mléko nízkotučné je vyráběno buď jako ochucené jahodové, višňové či meruňkové s obsahem tuku 0,8% nebo přírodní, které obsahuje 1,1% tuku. Výrobky se tak řadí k nízkotučným produktům, tudíž jsou vhodné pro udržení zdravého životního stylu a štíhlé linie. Velkou výhodou je praktický uzavíratelný uzávěr, který umožňuje kefír zabalit i na cesty a lze jej tak konzumovat během celého dne.

Facebook

Domácí zmrzlina dle Mlékárny Valašské Meziříčí

Potřebujeme:
Ovoce dle chuti (nejlépe mražené) – jahody, borůvky, maliny, ostružiny, 1 ks Kefírového mléka nízkotučného nebo ochuceného z Mlékárny Valašské Meziříčí, cukr nebo med na dochucení

Postup:
Připravíme si hlubokou nádobu, do které nasypeme ovoce dle vlastní chuti a zalijeme ho Kefírovým mlékem z Mlékárny Valašské Meziříčí. Suroviny rozmixujeme do hladka a poté ochutnáme. Podle chuti můžeme dosladit cukrem nebo zdravější variantou je pak med. Poté dáme zamrazit.

Letní salát s Kefírovým mlékem nízkotučným z Mlékárny Valašské Meziříčí

Potřebujeme:
1/4 ledového salátu, 1/2 mrkve, kousek šunky, 1/2 hrnku Kefírového mléka nízkotučného z Mlékárny Valašské Meziříčí, 2 lžičky octa, na dochucení sůl, koření provensálské a pět vlašských ořechů

Postup:
Listy ledového salátu nasekáme na kousky a omyjeme. Mrkev nastrouháme nahrubo a šunku nakrájíme. Vše smícháme dohromady a poté zalijeme Kefírem nízkotučným z Mlékárny Valašské Meziříčí. Dochutíme octem, solí a případně provensálským kořením. Nakonec přidáme nahrubo posekané vlašské ořechy. Salát necháme před podáváním chvíli odležet v lednici, aby se chutě prolnuly.

Celerový salát s Kefírovým mlékem nízkotučným z Mlékárny Valašské Meziříčí
Potřebujeme: 1 ks celeru, 1 ks listového špenátu, tymián nebo jiná letní bylinka ze zahrádky, Kefírové mléko nízkotučné z Mlékárny Valašské Meziříčí

Postup:
Celer očistíme a nastrouháme na hrubém struhadle. Špenát důkladně omyjeme, nakrájíme na co nejdrobnější kousky a přidáme k celeru. Na dochucení přidáme tymián či jinou bylinku dle vlastního výběru a salát tak ochutíme. Vše zalijeme Kefírovým mlékem nízkotučným z Mlékárny Valašské Meziříčí. Sůl není potřeba.

Redakce FFN a Mlékárna Valašské Meziříčí

Fotogalerie k článku