1. Volte pečlivě – už samotný výběr kvalitního masa ovlivní konečný důsledek a zejména chuť. Vybírejte nejlépe kuřata z českých uzavřených chovů, například od předního zpracovatele drůbežího masa v České republice, Drůbežářského závodu Klatovy. Závod disponuje vlastními farmami a zároveň spolupracuje s prověřenými a osvědčenými certifikovanými dodavateli, soukromými farmami v jižních a západních Čechách.
  1. Správný odpočinek – každé maso si před samotnou tepelnou přípravou potřebuje přivyknout na běžnou pokojovou teplotu. Zvláště pak, pokud chcete upéct kuře vcelku. Nezapomeňte, že uvnitř je kuře nejchladnější. Vyrovnáním teploty se maso bude péci rovnoměrně a zabráníte zbytečnému vysušení.
  1. Pořádné a důkladné osolení – i když nejste příznivci příliš slaného jídla, nebojte se kuře pořádně osolit. Správné nasolení dodá kůži na křupavosti a celkově podpoří jeho chuť. Po důkladném omytí a osušení jej osolte nejen zvenčí, ale i zevnitř. 
  1. Svažte, drezírujte – dobře svázané kuře se bude péci rovnoměrněji, zamezíte úniku šťávy a zabráníte vysušení prsíček. Stehna jednoduše zkřižte a přivažte je k sobě motouzem. Poté je přitiskněte pevně k tělu drůbeže a znovu svažte.
  1. Raději déle a zvolna – pokud chcete, aby maso zůstalo šťavnaté, pečte jej pomalu a zvolna. Počkat se vyplatí. Předehřejte troubu a pečte na ideální teplotu mezi 160 až 180 stupni Celsia. Křupavé kůrčičky lehce docílíte zvýšením teploty na posledních pár minut pečení.
  1. Rošt a prsa dolů – pokud chcete kuře opravdu péci a nikoliv dusit, ideální je zvolit menší pekáč s roštem. První půlhodinku jej pečte nejmasitější – prsní částí dolů, tak si zachová maso šťavnatost.
  1. Nespěchejte – pokud jste zvládli čekat celou dobu, kdy se bytem linula příjemná vůně, jistě vydržíte ještě pět minut. Po upečení si maso lehce odpočine, kůrčička bude stále křupavá a maso se bude lépe krájet.

Iva Burianová

Facebook

www.dzklatovy.cz