Kapr a salát jsou stále nejoblíbenější kombinací. Zvolí ji o něco více než polovina respondentek. Ryby se na vánoční tabuli objeví vůbec nejčastěji, když započteme i více než deset procent, které získala kombinace s lososem, objeví se na stole v pětašedesáti procentech rodin v průzkumu. Podobné chutě preferují  také Rakušané, avšak stále častěji si o Vánocích pochutnávají i na candátovi.

Facebook

Více než čtvrtina rodin si pochutná na řízku
Jiné druhy masa, například krocana, si v České republice dopřeje kolem čtyř procent rodin s dětmi. Nadívaný krocan je přitom typickým vánočním jídlem pro většinu Britů, Američanů, ale také například Řeků. Drůbež před rybami na štědrovečerní tabuli upřednostňují i naší němečtí sousedé, a to zejména husu nebo kachnu. Ve Francii zase naopak preferují na vánočním stole mořské plody, ale také třeba tučná husí játra.

Za vánoční stůl zasedneme skoro všichni ve stejný čas
Slavnostní vánoční večeře se podle odpovědí skládá nejčastěji ze dvou chodů, tuto možnost si vybrala zhruba polovina dotázaných. Další čtvrtina bude mít k večeři tři nebo více chodů. Zbývajících pětadvacet procent rodin plánuje jen jednochodovou štědrovečerní hostinu.
Tři a více chodů o Vánocích není ve srovnání se zvyky jiných národů však vůbec hodně. Francouzi si potrpí na gastronomii, a to obzvláště o Vánocích, proto si dopřejí na Štědrý večer i deset nebo dvanáct chodů. Stejný počet chodů mívá také tradiční polské vánoční menu, přičemž každý chod symbolizuje jednoho z 12 apoštolů.

Čas slavnostní večeře rodin je nejčastěji kolem 17 až 18 hodiny
Jak dále zjistil průzkum serveru www.modrykonik.cz stane se tak téměř u devadesáti procent rodin. Za hranicemi naší země jsou však zvyky odlišné. Dárky se například ve Velké Británii či USA rozbalují až v následující den ráno, tedy 25. V tento den se také společně jí hlavní vánoční jídlo, obvykle podávané přesně v poledne. V tyto dny se tradičně rodiny a přátelé navštěvují.
Hlavní vánoční večeře je vzhledem ke slavnostnímu rázu jídel, cukroví a dalším laskominám také náročná na výdaje za potraviny. Z rodinného rozpočtu u více než poloviny tázaných českých rodin s dětmi vydáme do dvou tisíc korun. Dvojnásobek této sumy, tedy přibližně čtyři tisíce korun, utratí za jídlo  kolem pěti procent rodičů s dětmi v České republice.