Vrcholem návštěvy stezky je výhled ze čtyřiačtyřicet metrů vysoké vyhlídkové věže, tak zvaného stromového vejce. Díky nízkému sklonu je stezka ideální i pro vozíčkáře nebo kočárky.

Facebook

Bavorsko - šumavské slavnosti dřeva
Až do 31. července se v Neuschönau opět uskuteční Slavnosti bavorsko-českého lesa, jejichž součástí bude 1 km dlouhá festivalová míle od centra Národního parku Luzný přímo u Stezky korunami stromů, přes Dům Hanse Eisenmanna, po Stezce bavorsko-českého lesa až do centra města, kde se budou konat skvělé akce. Na Stezce korunami stromů v Bavorském lese budou čeští umělci v sobotu a v neděli vyřezávat dřevěné sochy pro návštěvníky u vstupu a výstupu ze stezky a podél Dřevěné stezky.

Kouzlo padajících hvězd na stezce v korunách stromů
Ve dnech 11. a 13. srpna se kromě běžné otevírací doby otevře Stezka korunami stromů od 21:00 do 23:00 hodin, aby návštěvníci mohli zažít nebeskou podívanou v podobě deště Perseid v přímém přenosu na stromovém vejci. Na tmavé noční obloze národního parku lze přírodní úkaz pozorovat obzvlášť dobře bez rušivých světelných vlivů.

Kolem stezky v korunách stromů
Hned vedle stezky na návštěvníky čeká návštěvnické centrum Hans-Eisenmann-Haus se zajímavou interaktivní výstavou a lesní dílnou - zážitkovým ekologickým vzdělávacím centrem a výběhem s rysem, vlkem, medvědem a mnoha dalšími druhy zvířat. Restaurace v okolí stezky korunami stromů nabízejí vynikající sezónní pokrmy.

Do korun stromů s online vstupenkou
S online vstupenkou se návštěvníci dostanou na stezku přímo - rychle, pohodlně a bez čekání u pokladny! Online vstupenky lze zakoupit předem a snadno je předložit u vstupu pomocí chytrého telefonu nebo vytištěné vstupenky.


Stezka korunami stromů je otevřena od května do září denně od 9:30 do 19:00. Pokladna se zavírá a poslední vstup je v 18:00.

Redakce FFN