Zážitků možná získáte více než v Chorvatsku.  A rozhodně si to naplno užijete i s dětmi a bez zdlouhavého cestování.

Facebook

Moře východních Čech, to je nádrž Rozkoš
Rozkoš se nachází pouhých 13 kilometrů od Náchodu a autem se sem dostanete pohodlně i z Hradce Králové, který je od vodní nádrže Rozkoš vzdálený pouhých 30 kilometrů. Tato nádrž se nachází na rozvodí dvou řek – Úpy a Metuje.
A z čeho vychází její rozkošné pojmenování? Podle potoku stejného názvu, který se zde nacházel před vytvořením nádrže. Zmínku o něm můžeme nalézt i v knihách Boženy Němcové.
Voda v Rozkoši je v posledních letech vždy ke koupání vhodná. Hledáte ubytování poblíž? Pronajměte si vlastní chalupu v Orlických horách, kde vás čeká naprostý klid a pohoda.

I na jižní Moravě si můžete užít přímořskou atmosféru
Chcete zažít skutečnou přímořskou atmosféru? Vydejte se na jižní Moravu, kde se nachází vodní nádrž Nové mlýny. Ta se skládá z komplexu tří nádrží – Novomlýnské, Věstonické a Mušovské. Dohromady mají celých 3232 ha.
Prostřední Věstonická nádrž využívají především hnízdící ptáci. Novomlýnská a Mušovská jsou určené k rekreaci. Zvlášť Mušovská nádrž je skvělým místem pro vodní sporty.

Středočeská klasika. Už jste byli na Slapech?
Jednou z nejznámějších českých nádrží jsou středočeské Slapy, které jsou součástí Vltavské kaskády. Slapy regulují tok řeky a současně pohání vodní elektrárnu.
Slapy jsou skvělé k pasivnímu odpočinku u vody, ale i k aktivní turistice. Užít si můžete například výšlap na známou vyhlídku Máj. Klidnou atmosféru najdete na plážích a v kempech Kobylníky, Županovice či Cholín. Pokud naopak hledáte akčnější zábavu se sportovištěm, doporučujeme navštívit Novou Rabyni.

Vodní nádrž Nýrsko slibuje dokonalý odpočinek
Vodní nádrž Nýrsko vznikla v roce 1969 v Úhlavském údolí. Nachází se v jižních Čechách, konkrétně na Šumavě, poblíž Železné Rudy. V této vodní nádrži se nevykoupete kvůli zákazu z důvodu ochrany pitné vody. Přesto za návštěvu stojí už kvůli výletům a úchvatné šumavské krajině.
Ať už se na koupaliště či výlety chystáte kamkoliv po ČR, dovolenou si rozhodně užijete naplno. Krásnou přírodu i nádherné přírodní koupání si tu můžete užít v jednom dni a ani se u toho příliš nenachodit.