Velmi důležitou postavu, která patří k Piešťanům neodmyslitelně je Ľudovít Winter. Jeho otec Alexander si od hraběte Františka Erdödyho pronajal piešťanské lázně a jejich vedení přenechal právě svému synovi Ludovítovi, tehdy teprve dvacetiletému. Ukázalo se, že to byl pro město a lázně krok správným směrem a štěstím.
Ľudovít Winter, který plýval velkým obchodním talentem a nápady, s nimiž vždy předčil svoji dobu, totiž pozdvihl obec na město, nechal vyasfaltovat chodníky, zařídil vodovod, kanalizaci, nechal postavit nové budovy a pustil se i do regulace Váhu. A samozřejmě se zasloužil i o vybudování lázní. Jeho náadem je i ikonická socha Berlolamače.

Facebook

Komentované prohlídky města
Návštěvníci si mohou vybrat hned z několika nabídek. Mohou poznávat historii města Piešťany, místní elektrárny, podívat se do Domu umění nebo do vojenského historického muzea, nebo se mohou vypravit do přírody s ornitologem, kdy se s ním vydáte na netradiční prohlídku a kroužkování ptáků do chráněného areálu na Sĺňave v Piešťanoch.  Nabízí se i zážitkové splutí Váhu na raftech.

Léčivý minerální pramen vyvěrá z hloubky dva tisíce metrů
Nevoní, ale pomáhá, to je základní indicie tohoto léčivého pramene. Typický odér mu dává vyšší obsah síry. Zdejší voda si od místních vysloužila přezdívku vajcovka. Je vhodná při žaludečních chorobách i při potížích horních cest dýchacích.

Regionální gastronomie
Ani v Piešťanech nechybí lázeňské oplatky. První zmínky o nich pocházejí z 18. století. Oplatky jsou plněné mnoha druhy krémů, třeba nugátovým, karamelovým, lískooříškovým nebo čokoládovým.
Nikdo si v Pešťanech nenechá ujít ani sladký dort zvaný Piešťanské bahno, který servírují v Hotelu Thermia Palace. Je to skutečná delikatesa z vajec, cukru, kakaa a mléka smíchaná s pudinkem, nutelou, rumem, máslem a speciálním likérem. Minidortík se podává s čerstvým ovocem. 
V Pieštanech se můžete setkat i s Piešťanskou fazuľovou polévkou, která se podává se širokými nudlemi. Přidávají se i kolečka petržele, pórku i mrkve a bramborami a samozřejmě také uzené maso. A to není všechno, dochucuje se česnekem, mletou červenou paprikou a černým mletým kořením

Redakce FFN


 

 

Fotogalerie k článku