„Cílem kampaně Vychutnej si přítomnost na Vysočině je zvýšit povědomí turistů o našem kraji, ukázat jeho přednosti a rozvíjet jeho potenciál v cestovním ruchu. A to není jen o památkách a přírodě, ale hlavně o příjemných zážitcích, které si od nás návštěvníci odvezou. Jedině tak se k nám budou rádi vracet,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina Roman Fabeš.

Facebook

Kampaň představuje turistické cíle, nabízí výlety na známá i méně známá místa Vysočiny, vybízí k jejich objevování. Zve je na adrenalinové zážitky, k vyjížďkám krajinou v sedle kola nebo koně. Ukazuje, proč strávit dovolenou na Vysočině.

„Když jsme se ptali lidí z Vysočiny, jak oni sami svůj kraj vnímají, často odpovídali, že je to ryzí místo, kde si nikdo na nic nehraje. Každodenní život tu není zrovna jednoduchý, ale o to příjemnější prožitky nabízí. A právě na to sázíme, že ani návštěvníci se u nás nemusejí stylizovat do lázeňského hosta, znalce vína či zdatného vysokohorského turisty. Mohou zůstat sami sebou, hodit starosti za hlavu, žít právě tady a teď,“ vysvětluje podstatu kampaně Oľga Königová, ředitelka Vysočina Tourism. 

Redakce FFN