Farmy Roter Hahn jsou známé vynikající domácí gastronomií, výjimečnou pohostinností a vzornou péčí o hosty. Farmářky ze sdružení Roter Hahn jsou výborné kuchařky a pro své hosty rády připravují jídla podle tradičních receptů, které se zde dědí z generace na generaci. Představíme vám dvě okouzlující místa, na kterých si výborně odpočinete, a navíc si pochutnáte na jihotyrolských specialitách.

Facebook

Na farmě Eichernhof v obci Vöran pečuje o své hosty Erika Alber Mittelberger a její rodina. Kromě široké nabídky wellness procedur a nejrůznějších masáží, zde pořádají kulinářské večery, kurzy vaření i pečení chleba. Jeden z nejoblíbenějších pokrmů, který zvládnete připravit i doma, je fazolová polévka uvařená podle tradičního jihotyrolského receptu.

Na čtyři porce fazolové polévky budete potřebovat:  300 g sušených fazolí, 300 g bílého zelí, 100 g vepřového bůčku (špek), 1 l zeleninového nebo hovězího vývaru a olej na restování zeleniny. Také si připravte 1 cibuli, polovinu bulvy celeru, 3 menší petržele, 3 mrkve, 3 stroužky česneku, 1 bramboru a 250 g rajčat. A k tomu ještě koření: tymián, pepř a bylinkovou sůl.

Postup: Fazole nechte přes noc namočené ve studené vodě. Do jednoho hrnce nalijte vývar, přidejte fazole a špek a uvařte doměkka. Cibuli, celer, petržel a mrkev nahrubo nakrájejte, česnek prolisujte, vše dejte do druhého hrnce na polévku a na oleji orestujte. Na kostičky nakrájejte bílé zelí, bramboru a rajčata a přimíchejte do hrnce s orestovanou zeleninou. Ochuťte kořením, zalejte trochou vody a nechte vařit. Jakmile máte uvařené fazole, přidejte jejich čtvrtinu do polévkového hrnce. Ze zbytku udělejte pyré, přimíchejte také do polévkového hrnce. Špek můžete nakrájet na kostičky, přidat do talíře a servírovat.

Farmu Fronthof, ve které se nachází vyhlášený Buschenschank najdete na okraji obce Völs am Schlern. V této typické jihotyrolské restauraci si hosté pochutnávají na proslulých místních specialitách připravovaných výhradně z vlastních zdrojů. Mezi nejžádanější patří klobásky Kaminwurzen, špekové a zelné knedlíky, taštičky Schlutzer, pečená žebra a další zabijačkové pochoutky. Jeden z nejoblíbenějších pokrmů tohoto Buschenschanku je selská pečeně. Podle uvedeného receptu ho můžete vyzkoušet připravit i doma. 

Tuto i další pochoutky pro vás v Buschenschanku Fronthof připravuje Elisabeth Kompatscher. Zajímavostí je, že první zmínky o Fronthofu pochází už z roku 1379. Díky tomu je považován za největší dochovanou selskou stavbu Jižního Tyrolska postavenou z kamenných kvádrů v příkré stráni. Stará, dřevem obkládaná selská světnice nabízí ideální zázemí pro slavností příležitosti i unavené turisty. 

Na selskou pečeni pro čtyři osoby budete potřebovat: 1,2 kg vepřových žeber, 4 lžíce oleje vhodného na pečení, 1 kg brambor, zelný salát, 3 mrkve, 500 ml masového vývaru, sůl, pepř, česnek a trochu kmínu.

Postup: Vepřová žebra posypete a potřete solí, pepřem, česnekem a kmínem. V pečící pánvi rozehřejete olej, žebra osmahnete a přelijete trochou vývaru. Po 20 minutách přidáte oloupané a nakrájené brambory a také mrkev. Dolijete zbytek vývaru a necháte vařit asi 1 hodinu nepřikryté. Pokud je zapotřebí, přilijte trochu vody. Selská pečeně chutná skvěle s jemně nakrájeným zelným salátem.


Redakce FFN a www.roterhahn.cz


 

Fotogalerie k článku