Ač se počasí tváří jarně, na Vysočině můžete stále lyžovat. Skiareál Jimramov nabízí sjezdovku 500 až 600 metrů dlouhou s převýšením 90 m. Je v nadmořské výšce 650 metrů, a navíc uměle zasněžovaná, takže odolává i teplejšímu počasí. Pro děti a začátečníky nechybí lyžařská škola a pro všechny občerstvení. Ubytování nabízejí chalupy a apartmány v Jimramově a okolí.

Facebook

Také výlety zdejší přírodou stojí za to. Na strmých skalách asi šest kilometrů od Jimramova objevíte volně přístupnou zříceninu Štarkov. Jde o pozůstatky hradu, který byl kdysi východiskem loupeživých výprav. Nechte se unést fantazií o několik století zpět a užijte si ducha místa dosytosti. Ze Štarkova sestoupáte asi kilometr dolů po modré značce a přivítá vás vesnička Javorek. Udělejte si čas na občerstvení v hospůdce U Trakaře. Odtud se vydáte opět do kopce, ale nenechte se odradit. Cesta na vrchol Prosíčka pomocí ocelového lana a žebříků bude dobrodružná a následná vyhlídka dechberoucí.

Roubenky, stodoly, kapličku, haltýř či pazdernu můžete objevit v další malebné vesničce se jménem Krátká. Je vesnickou památkovou rezervací a v podstatě živým skanzenem. Lidová architektura našich předků osloví snad každého návštěvníka, a to v kterékoli roční době.

Děti si, krom dobrodružství ve skalách, asi nejvíc užijí pohádkovou vesničku Podlesíčko. Aby ne, když ji tvoří domečky, v nichž bydlí Křemílek a Vochomůrka, Karkulka, Sněhurka či Budulínek. Ubytovat se v nich můžete i vy. Vesnička je u Sněžného, zhruba 14 kilometrů od jimramovského skiareálu.

Redakce FFN

www.vysocina.eu, www.skijimramov.cz, www.pohadkova-vesnicka.cz