Facebook

Jednou z možností, jak si užít pobyt na Budějovicku, jsou aktivity spojené s takzvanou Stezkou Vltavy. Hlavní sezona na řece již pominula, ale některé služby jsou stále v provozu. Pro zájemce o soukromou plavbu mezi Budějovicemi a Týnem nad Vltavou je důležitá informace o provozu plavebních komor na jezech. Ty fungují až do 31. října, ale je nutná předchozí telefonická domluva nejméně 24 hodin předem.

Otevřená zůstává také jedna z nejoblíbenějších atrakcí, Ferrata Hluboká. Lezecké vybavení je možné zapůjčit ve Sportovně relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou, stejně jako kolo, nebo koloběžku. Výlet po cyklostezce podél Vltavy na ferratu je pak možné spojit s návštěvou nedaleké zříceniny Karlova Hrádku.

Vyplout na vyhlídkovou plavbu na větší lodi je také možné, ale pouze pro skupiny. Provozovatelé lodních linek prozatím lodě nezazimovali, a tak si můžete objednat individuální plavbu pro deset a více osob. Typicky je využívají skupiny přátel, nebo firemní akce.

Zatímco na Vltavě sezona v říjnu končí, Malše v Českých Budějovicích žije až do prosince. Na lodi Svatá Rozálie se tak můžete vydat na tematické plavby ze slepého ramene v centru města. Každou druhou sobotu až do 6. listopadu jsou naplánované plavby s prohlídkou nejstaršího budějovického pivovaru Samson. Pohádkové plavby historickým centrem nebo Halloweenskou plavbu si pak užijí hlavně děti. Na období adventu jsou naplánovány takzvané plavby do Betléma.      

Zvýhodněné ubytování v jižních Čechách až o 30 % mohou zájemci využít díky slevovým voucherům, které je možné rezervovat na webu dovolena.jiznicechy.cz. U zapojených ubytovatelů tak mohou uplatnit slevu až 300 Kč na osobu a noc. Akce platí do konce listopadu pro skupiny dvou až šesti osob při pobytu na dva až sedm nocí.
 

Redakce FFN