Salcburský Saalachtal tvoří obce Lofer, Unken, St. Martin a Weißbach. Spojujícím prvkem mezi idylickými místy je řeka Saalach, která podkresluje svým divokým šuměním a bubláním nejrůznější aktivity hostů všech věkových kategorií.

Facebook

Překrásné panorama Salcburského Saalachtalu se otevírá při výletech na zelených pastvinách i strmých vrcholech pohoří Loferer a Leoganger Steinberge. Klokotání vody je slyšet i v soutěskách. Tady lidé poznají sílu vody z bezprostřední blízkosti. Oblast pastvin Almenwelt Lofer se svými mírnými kopci a širokými, sametově hebkými pastvinami je snadno dostupnou a příjemnou relaxační oblastí i hřištěm pro celou rodinu.

Užívejte si rodiny a nadšených dětí, kteří se v Salcburském Saalachtalu rozhodně nudit nebudou. Můžete tak strávit nejkrásnější dny v roce. Společně, na jednom překrásném místě. V červenci a srpnu na děti čeká aktivní program s hledáním pokladů, indiánským dnem, návštěvou farmy nebo napínavými soutěžemi. V Salcburském Saalachtalu se nachází také mnoho zážitkových tras, například barefoot stezka ve Weissbachu nebo Wichtel-Rundwanderweg ve střední stanici Almenwelt Lofer. Jedná se o malý okruh, který je vhodný i pro kočárky a nechybí ani mini zoo.

Pokud počasí zrovna nepřeje, není problém. I za špatného počasí je možné obdivovat přírodu ze zcela nové, jedinečné stránky. Za návštěvu stojí například Lamprechtshöhle v St. Martinu u Loferu, jeden z největších jeskynních systémů v Evropě či regionálního muzea a statku Kalchofengut v Unkenu. Výjimečným místem je také soutěska Vorderkaserklamm mezi obcemi St. Martin a Weissbach. V obci Weißbach můžete prozkoumat i další zajímavou soutěsku Seisenbergklamm, která je dostupná dřevěnými mostky.

Dostatečný prostor pro dovádění pod střechou poskytuje, pro případ nepřízně počasí, velká dětská herna Murmi’s Kinderland o rozloze 1200 m 2  v Kirchdorfu nebo rekreační středisko Alpenbad Unken s krytým bazénem a saunami.

Ti, kteří rádi jezdí na kole, ať už jsou to kola silniční, horská nebo elektrokola, mohou objevovat Salcburský Saalachtal na překrásných údolních trasách nebo na MTB okruzích s úchvatnými výhledy v horách. Ideální podmínky tu panují i pro vyznavače elektro kol. V půjčovnách je k dispozici více než stovka kol na elektrický pohon. 24 dobíjecích stanic zaručuje stálý přísun energie a speciálně na cyklisty se zaměřují i někteří poskytovatelé ubytování.

Na téměř 500 kilometrech skvěle značených tras si přijdou na své všichni. O pohodlnou dopravu do hor se postarají lanovky na Almenwelt Lofer a kdo nerad jezdí sám a chce se dozvědět o oblasti co nejvíce od zkušených průvodců, může využít doprovodu v rámci organizovaných cyklistických výletů.

Obrovskou sílu vody člověk může zažít v Salcburském Saalachtalu na vlastní kůži. Oblíbenými aktivitami jsou zde totiž jízda na kajaku nebo rafting. Při akci s názvem Lofer-Rodeo předvádějí každý rok své dovednosti na rychle proudícím Saalachu ti nejlepší kajakáři a stand-up-paddling profesionálové.

Rodiny s dětmi si na Saalachu užívají na přírodních koupalištích a v idylické oblasti Vorderkaser. Na klidné vodě horských jezer někteří rádi dělají své první paddleboardové pokusy, jiní se vrhají raději do divokých vod při adrenalinovém kaňoningu.

Redakce FFN a turistická agentura SalzburgerLand