K vyhlášeným regionálním pochoutkám patří tradiční frgály, které se můžete naučit připravovat od valašských cukrářek v rámci kurzů pečení frgálů. 

Facebook

Není nad to umět si doma upéct pravý valašský frgál – rázem je postaráno o originální pohoštění pro rodinnou oslavu nebo pro návštěvu. Tradiční recepturu a osvědčené tipy, jak postupovat, aby byl výsledek co nejchutnější, se nejlépe naučíte od místních cukrářek na kurzech pečení frgálů, které se konají během léta dvvakrát týdně ve Velkých Karlovicích.

„Základem jsou především kvalitní suroviny. Pokud jde o tuk, naše prababičky používaly kachní sádlo, ale dobře ho nahradí i klasické máslo nebo Hera. Stejně tak doporučuji použít hladkou mouku speciálku, kvalitní čerstvé mléko, a máte-li tu možnost, tak i domácí vajíčka. Důležité také je nechat suroviny před pečením zahřát na pokojovou teplotu, aby se s nimi dobře pracovalo, lépe se pak spojí dohromady,“ radí cukrářka Petra Stoklasová z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, která frgály peče od svých patnácti let a tomuto řemeslu se naučila od svých prarodičů. V hlavní turistické sezoně jich prý s kolegyněmi napečou i sto denně!

A protože nejen hostům hotelu Lanterna, kde se frgály podávají i k snídani nebo jako dezert v restauraci, ale i dalším návštěvníkům Resortu Valachy tradiční valašské koláče chutnaly, a ptali se, jak se připravují, začali tady před šesti lety pořádat Kurzy pečení frgálů. Od té doby už kurzy absolvovaly stovky zájemců a zájem o ně rok od roku stoupá.

„Kurzy pořádáme pravidelně v létě v hotelu Galik. Během necelých tří hodin se jejich účastníci dozví vše důležité a zajímavé o tomto typickém valašském koláči a naučí se ho péct. Je to zábavné a všichni si na závěr kromě vlastnoručně vyrobeného frgálu odnesou domů i certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského,“ říká Martina Žáčková z Resortu Valachy s tím, že letošní letní kurzy pečení frgálů probíhají v červenci a srpnu vždy v úterý a sobotu, od 10 do 13 hodin. Hosté, kteří si rezervují týdenní pobyt, mají kurz dokonce již v ceně.

Redakce FFN
www.lanterna.cz


 

Fotogalerie k článku