Na to reagují i české obchodní řetězce, které dnes už běžně nabízejí české
a regionální potraviny. Právě v Jižním Tyrolsku záleží na tom, odkud potraviny pochází, a jakým způsobem jsou zpracovány. Vracejí se k tradičním řemeslům a uctívají proces výroby každého produktu. Vysoce kvalitní potraviny z lokálního malého hospodářství jsou poznat právě díky certifikaci v podobě značky kvality Roter Hahn. A tak je možné ochutnat ryze domácí sýry a mléčné výrobky z kozího, ovčího či kravského mléka, bylinkové a ovocné sirupy či vejce z mobilního kurníku. 
V dnešní době lidé už dávají přednost kvalitě nad kvantitou. Zejména u potravin více přihlížejí na složení a vznik potravin či jiných spotřebních produktů. V zemi rakouské tradice a italské vášně toto spojení znamená právě návrat zpět ke kořenům a k starému osvědčenému řemeslu. Potraviny s označením Roter Hahn jsou tou nejkvalitnější volbou při výběru surovin do poctivé kuchyně. Certifikace s označením Červeného kohouta musí totiž splňovat řadu kritérií. Je nutné, aby produkt pocházel ze 75 % z farmy a jejích zdrojů, na které je zhotoven. Na farmě tedy musí být zpracován a následně se kvalita zkontroluje nezávislou odbornou porotou, která naslepo provádí ochutnávku. Výsledkem kontroly je právě označení se symbolem Červeného kohouta, které získalo přes sedmdesát jihotyroských firem.

Facebook

Vína s osvědčením, vína PIWI
Sdružení jihotyrolských farem Roter Hahn nově zavedlo i kategorii – víno Roter Hahn. Ta zaručuje, že 75 % hroznů pochází přímo z vinohradu farmy, kde se víno i zpracovává. I zde se musí projít přísnou a ochutnávkou naslepo, při které odborníci hodnotí jen ta nejkvalitnější vína. Ta jsou pak označena jako
vína DOC (denominazione di origini controllata; v překladu osvědčení
o oblasti původu a ohraničené sklizni hroznů). Vína s tímto osvědčením se také nazývají vína PIWI. PIWI je německá zkratka a označuje odrůdy révy odolné vůči plísním. Byly vytvořeny křížením evropských odrůd hroznů a odrůd amerických rezistentním vůči houbám.
Přijet na jeho degustaci můžete na farmy ze sítě Roter Hahn:  Griesserhof, Pardellerhof, Weingut Oberprey, Strickerhof a Santerhof.

Můžete navštívit slepice v mobilním kurníku, včelí ráj nebo poznat senné mléko
O osvědčení Roter Hahn se nově zasloužilo dalších devět výrobců a hospodářů. Každý se specializuje na něco jiného, ale všichni to dělají s velkou trpělivostí, poctivostí a především láskou, díky které se jako jedni z mála umístili na příčkách té nejvyšší kvality.

Kam se vydat
Davidovo hospodářství Goashof je tu pro nadšence sýrů a výrobků z kozího mléka.

Vejce od slepic z volného chovu na statku Egghof, ale je zde k dostání i takzvané „heumilch“ , tedy senné mléko, které představuje tu nejtradičnější formu produkce mléka. Pochází od krav, které jsou v létě krmeny výhradně čerstvou trávou a především v zimě senem s malým množstvím doplňkového obilného a bílkovinného jídla. Siláž (fermentované krmivo) jim není podávána. Na tomto statku produkují také vlastní sirupy, které vznikají s láskou a péčí.

Na statku Fronteggele produkují vše, co je z meruněk možné. Lákají na mimořádnou sladkou meruňkovou vůni.

Moarhofský Graukäse, tedy šedý sýr je specifický nejen svou barvou ale i výraznou chutí. Za svůj název vděčí šedé barvě, která obvykle vznikne na povrchu. Má extrémně nízký obsah tuku (asi 0,5%) a silný pronikavý zápach. Zpracované mléko pochází pouze od jejich vlastních krav.

Na farmě Noafhof se tradičně chovají slepice ve volném výběhu, ale netradičně k tomu používají mobilní slepičí kurník, který se každých 10 dní přesouvá na jiný trávník, aby si slepice mohly vychutnat čerstvou trávu. To má pozitivní dopad na jejich zdraví a následně na kvalitu jejich vajec.

Statek Tschauphof, marmelády, sirupy a med. Včely jsou důležité pro životní prostředí a přírodu a především pro vysoce kvalitní med.

Redakce FFN a www.rotehahn.cz