Seidlwinkltal byl kdysi hlavní trasou přes Alpy pro obchodníky s dobytkem. V Krumltalu se setkáte s mnoha druhy vzácných dravců. V údolí Kolm Saigurn si turisté nenechají ujít unikátní Rauriský prales s osmdesáti mystickými vřesovišti, smrky, borovicemi, mechy a romantickými světélky. V Hüttwinkltalu se zase mohou ponořit do časů zlatokopů a na Sonnblicku se tyčí nejvýše položená celoročně využívaná observatoř v Evropě.
V nadmořské výšce kolem tisíce metrů si hosté skvěle odpočinou od shonu a hektičnosti. Na každém kroku je tady cítit síla přírody, která motivuje k pohybu, ale také ke zklidnění a relaxaci. Možností sportovních i rekreačních aktivit je tu celá řada. Například cesta určená pro chůzi na sněžnicích se vine od hostince Alpengasthof  Bodenhaus až do Kolm Saigurnu. Jako za časů zdejších dávných obyvatel se můžete vydat až k pralesu Rauriser Urwald s jednou z nejlepších naučných tras v Rakousku. Ani romantický výlet s loučemi nebo sáňkování za svitu měsíce tady není žádný problém.
Z kopce rychle do údolí se dvakrát týdně můžete projet na osvětlené dráze Kreuzboden-Rodelbahn. O mobilitu i bez auta se tady starají turistické autobusy, které od pondělí do pátku jezdí z Raurisu k Bodenhausu v zadním Hüttwinkltalu a do Seidlwinkltau až k hostinci Gasthof Weixen. Pro horolezce jsou atraktivním místem i vodopády. Dosyta se vydovádět mohou například v Eisareně Kolm Saigurn a na ledové stěně u Naturfreundehaus. Vodopády Barbara a další v údolí jsou výzvou pro všechny zkušené sportovce.

Facebook

Ideální místo na sjezdovky i běžky
Raurisertal je oblíbeným místem i pro běžkaře. Romantickou krajinou proplétá okolo 30 kilometrů skvěle upravených stop, ve výšce až 1200 metrů. Slunečné tratě Sonnenloipen v zadním Hüttwinkltalu lákají běžkaře až do jara, stejně jako 30kilometrová síť zimních turistických tras s mnoha místy k odpočinku s nádherným výhledem.
Lyžaři, snowboardisté i běžkaři si v Raurisertalu dosyta vychutnávají překrásné výhledy, dostatek sněhu, pohodlné lanovky, vleky a rozmanité požitky v čisté přírodě, daleko od davů turistů. Raurisertal získal v průzkumu skiresort.de ocenění jako jeden z přirozeně nejkrásnějších lyžařských areálů v celé alpské oblasti. Přesto že je tato destinace vyhlášená svým perfektním servisem a podmínkami, nemusíte se obávat dlouhých a nepříjemných front a davů u vleků a na sjezdovkách, kterých Raurisertal nabízí přes třicet tři kilometrů. Sněhovou nadílku garantují kromě příznivých klimatických podmínek i vysoce moderní zasněžovací systémy. Vlastní vodní elektrárna má výkon až 1,2 milionů kW a tím spolehlivě pokryje všechna zařízení.

Pohodové rodinné oblasti
V lyžařské oblasti Hochalmbahnen je možné prohánět se v hluboce zasněžených severovýchodně orientovaných kopcích mimo sjezdovky až do Velikonoc. Ve Skitouringovém centru Raurisertal vedle lyžařského areálu se mohou zájemci vydat bezplatně na dvě značené, volně přístupné hlavní trasy se čtyřmi variantami postupu. Převýšení je zde od 310 do 810 metrů. Sjezd následuje přes upravené sjezdovky rodinné lyžařské oblasti.

Redakce FFN