Údolí Gosautal mezi strmými skalami impozantního Dachsteinu tvoří nejen neobyčejné přírodní scenérie, které potěší oko i duši v každém ročním období, ale také apartmánové a rekreační domy i hotely rodinného typu i zemědělské osady.

Facebook

Přírodní rezervace nabízí nespočet zážitků a jedinečných výhledů
Jedním z nich může být idylický pohled na křišťálově průzračnou hladinu jezera Gosausee, na níž se zrcadlí pohoří Dachsteinu.
Působivé zážitky z přírody osloví turisty už cestou k Gosausee po silnici od Gosau, kromě toho nabízí zdejší krajina pro pěší turistiku nespočet romantických procházek kolem pastvin a po lesních cestách. Kolem tyrkysově modrého jezera Gosausee, přímo v přírodní rezervací, vede čtyřkilometrová naučná stezka, která je přizpůsobena také dětem. Interaktivní zastávky informují o vlastnostech vody srozumitelným způsobem pro všechny návštěvníky.
Další jedinečná procházka je směrem na horský hřeben Goasaukamm. Přímo od jezera Gosausee stoupá kabinková lanovka směrem k vrcholu a odkrývá turistům další lákavá místa neobyčejné přírodní krajiny.
Pro malé děti je také návštěva údolí Gosau zážitkem, zejména když se s nimi vydáte pomalým vláčkem, který vede po trase mezi pastvinami. Nedaleký Russbach zase nabízí přírodní koupaliště, které má dokonce i vodopád, a kromě bazénu pro neplavce jsou tady i skokanské můstky a skluzavky.

Užít si výjimečné zážitky i s dětmi
S jistotou tvoří excelentní zázemí pro rodiny s dětmi Family Hotel & Resort Dachsteinkönig, kde si rodiče s dětmi mohou užívat skutečně nerušenou rodinnou dovolenou v hernách, bazénech, kině, divadle, nebo na softwarovém hřišti, rodinné bowlingové dráze, v posilovně i na kurtové dráze.
Čtyřhvězdičkový superior hotel pro děti v Horním Rakousku nabízí vše, co si můžete představit pro svou rodinnou dovolenou, včetně krytého hracího prostoru s kinem a divadlem, softwarového hřiště, rodinné bowlingové dráhy, posilovny a kurtové dráhy.
V rodinném hotelu je o děti perfektně postaráno, pečuje o ně dvacet vyškolených zaměstnanců v dětském, mini a dospívajícím klubu pro děti do šestnácti let. Kdykoliv během dne mohou malí i dospělí využít vnitřní i venkovní bazén s vodní skluzavkou, rodiče zase uvítají místní lázně a saunu.
V zimě nabízí lyžařský svah pro malé začátečníky v hotelové zahradě a lyžařský vlek přímo naproti rodinnému hotelu. V zimě vás láká venku lyžařská sjezdovka pro malé začátečníky v hotelové zahradě a lyžařský vlek přímo před rodinným hotelem. V lyžařském středisku Dachstein West si mohou lyžaři vybrat z padesáti vleků a lanovek, které spojují sto padesát kilometrů sjezdovek mezi městečky Gosau, Russbach a Annaberg. Nejmenší a začátečníci mohou využít ideální cvičnou louku Sumsiwiese přímo v Gosau, kde pomocnou ruku rádi nabídnou instruktoři z místní lyžařské školy, stejně tak i lyžařský svah v hotelové zahradě Family hotelu a lyžařský vlek přímo naproti rodinnému hotelu. Gosau má samozřejmě také něco pro běžkaře. Hned v blízkosti hotelů vedou okružní běžkařské trasy. V údolí Gosautal je celkem padesát kilometrů upravených stop.

Městečko Hallstatt na břehu jezera Gosausee
Donedávna přístupné pouze lodí z jezera nebo úzkou horskou stezkou. Historie tohoto doslova idylického městečka sahá až do 5. století před n. l. Důležitý je pro něj i rok 1846, kdy místní rodák J. G. Ramsauer objevil u solných dolů pohřebiště a vykopávky, podle nichž se kultura v době, do které se nalezené předměty datují, nazývá Halštatská kultura.
Městečko je mezi jinými výjimečné i tím, že ho tvoří v podstatě pouze jedna hlavní ulice a tržiště. Domy jsou totiž stísněné uprostřed hor a některé z nich jsou částečně postavené nad vodou, na kůlech zapuštěných v jezeře.

Táňa Pikartová

Fotogalerie k článku