Dalším cílem může být túra po stopách slavné mumie Ötzi, která byla nalezena už v roce 1991 a má dokonce i svoje muzeum, a přitom si užívat nádherný výhled a krásnou přírodu.

Facebook

Další z ledovců Hochjochferner nabízí od září perfektní podmínky nejen pro lyžování, ale i pro běžky či snowboard. Pobyt si užijete například na památkově chráněném statku Oberniederhof. Tento historický statek se specializuje na biozemědělství. Jeho specialitou je výroba domácích produktů, jako domácí sýr, mléko, máslo a marmelády. Na biostatku můžete navštívit farmářský obchod s domácími produkty, projít se po tzv. bosém chodníku či si udělat výlet na horskou pastvinu.

Počasí v tomto období je naprosto ideální k různým aktivitám. V Jižním Tyrolsku už nejsou tropická vedra, ale teplota je stále příjemná a hrozba bouřek je minimální. Můžete se zde vykoupat v horských jezerech i v přírodních bazénech, které mají k dispozici na statcích.

Nastává také sezóna dozrávajícího ovoce. Samozřejmostí jsou borůvky či brusinky, které si nasbíráte nebo si můžete přímo na farmě zakoupit již zpracovanou domácí marmeládu. Stejně tak jako jablka, dozrává i víno. Všichni se tak již těší na první ochutnávku tohoto lahodného moku.

Statky Kreuzwiesenhof a Valentinhof pěstují bio ovoce a zeleninu té nejvyšší kvality. Toto ovoce, zeleninu a různé produkty z nich, si můžete zakoupit ve farmářských obchodech, které jsou přímo na farmách. Ovoce a zelenina ze statků nejenže skvěle chutná a je plná vitamínů, ale její kvalita a původ je zaručen díky značce Roter Hahn. Místní prodejci se zavázali k tomu, že budou dodržovat přísná kritéria kvality značky Roter Hahn. Jako například, že tři čtvrtiny surovin musí pocházet z vlastního rodinného statku a jen velmi malé množství smí koupit od jiných farmářů z Jižního Tyrolska. Samozřejmostí jsou různé kontroly nebo anonymní ochutnávky prováděné nezávislou komisí. Zkrátka při koupi výrobků z místního ovoce a zeleniny se o kvalitu rozhodně bát nemusíte.

Podzim v Jižním Tyrolsku je kouzelné období, plné nejen pestrých barev, ale i aktivit, kdy si každý přijde na své.

Táňa Pikartová

www.roterhahn.cz/cz/

Fotogalerie k článku