Hostům je k dispozici 45 moderních pokojů vybavených sejfem, satelitním TV, Wi-Fi, šatnou a zařízením na žehlení kalhot. Pokoje nabízí chladničku, varnou konvici a příslušenství na výrobu čaje/kávy a v koupelnách naleznete fén, vanou a toaletní potřeby. V restauraci se podávají mezinárodní pokrmy. Pohodlný koktejlový bar nabízí terasu, Wi-Fi zdarma a kožená křesla. Boccaccio a Paladium Restaurant&Cocktail Bar je umístěna v centrální části, zhruba 750 metrů od hotelu.
Hosté mohou využít tenisový kurt, knihovnu i squashové kurty. Bezdrátová internetová síť je v celém hotelu k dispozici zdarma.

Nabízíme jeden z unikátní receptů zdejší hotelové kuchyně

Facebook

Bažantí prsa s malinami a perníkovým knedlíčkem pečené v slanině

Ingredience: bažantí prsa 4ks, sůl 10g, bílé koření 3g, slanina 120g, rozmarín 1menší větvička, kuřecí vývar 500ml, portské víno 100ml, balsamico 50ml, maliny 160g, cukr 50g, máslo 80g

Perníkové knedlíčky: žemle 250g, mlko 180ml, vejce 2ks, hrubá mouka 100g, sůl 10g, perník 250g

Perník cca 500g: med 125g, hnědý cukr 125g, máslo 50g, perníkové koření 30g, kúra z jednoho citrónu, hladká mouka 250g, kakao 10g, vejce 1ks, kypřící prášek 8g, rum 50ml

Postup:Suroviny na perník smícháme a vypracujeme hladké těsto. Necháme dvě hodiny odpočinout v chladničce, pak rozválíme na centimetrový plát a pečeme při 170°C cca 15 minut.

Na knedlíčky nakrájíme perník a žemle na malé kostky. Žĺoutky oddělíme od bílků. K žĺoutkům přidáme mléko, sůl a mouku. Smícháme s perníkem a žemlí Bílky vyšleháme na sníh a opatrně zapracujeme do těsta. Z hmoty tvarujeme knedlíčky. Vaříme na mírném ohni v osolené vodě 20 minut.

Kuřecí vývar dáme vařit a zredukujeme ho na třetinu. Slaninu nakrájíme na tenké plátky. Umyté a osušené bažantí prsa osolíme a okořeníme a důkladně je zabalíme do slaniny. Opékáme na pánvi z každé strany asi 4 minuty. Opečená prsa odložíme na teplé místo. Na pánev z opékaní masa přidáme cukr, který necháme mírně zkaramelizovat, přilejeme portské víno a zredukovaný vývar, přidáme rozmarín, balsamico a maliny. Omáčku necháme vyvařit do sirupové konzistence. Přepasírujeme a necháme ještě jednou převařit. Odstavíme z plotýnky a do omáčky zašleháme ztuhlé máslo.

Táňa Pikartová

 www.hotelmikado.sk

 www.llrealinvest.sk

www.visitnitra.eu

www.regionnitracard.sk

office.cz@slovakia.travel

www.slovakia.travel

www.arriva.sk