Ne příliš velká obec rozhodně návštěvníka překvapí existencí čtyř národních kulturních památek s osmi památkovými objekty. Patří k nim zdejší zámek, jehož historie souvisí s obdobím po ukončení tureckých válek, kdy se do původních obydlí začali vracet utečenci, původní obyvatelé, přicházeli s nimi ale také noví obyvatelé. 
V tomto období se poprvé objevuje v obci, tehdy zvané Urmín, jméno rodu Huňadyovců, jako první to byli zemané Ondřej a Ladislav Huňady v roce 1675. Postupně se stali vlastníky největších nemovitostí. V roce 1721 nechal daší člen rodiny Imrich Huňady postavit velký zámek v barokním stylu. Pýchou rodu Huňadyovců byl žrebčín, ve kterém chovali ušlechtilá plemena arabských, italských a španělských koní.

Facebook

Kongresové a hotelové centrum Hotel Kaštiel Mojmírovce
Ve zrenovovaném zámečku je dnes restaurace, vinný sklípek s vinotékou mojmírovských vín, také školící místnosti, apartmány a pokoje, relaxcentrum, i střelnice v podzemní starobylého klenbového sklepa.
Na počest původních dvou místností nazvaných Afrika, kde gróf Huňady  měl jako vášnivý lovec a střelec vystavené svoje trofeje z Afriky, je zařízený jako africký salónek, s obrazy a maskami z Afriky. Romanticky působí restaurační růžový salónek s obrazy známé slovinské malířky Ireny Polanec.
V místech, kde stála botanická zimná záhrada rodu Huňadyovců, je dnes plavecký bazén, jehož interiér připomíná zimní zahradu. Součástí zámečku je také sál, který připomíná návštěvníkům, že Mojmírovce jsou rodištěm grófa Grassalkoviča.
Hotel Kaštieľ Mojmírovce nabízí pokoje s vlastní koupelnou, krytý bazén, lázně a wellness centrum, restauraci nebo tenisový kurt. V celém objektu je zdarma k dispozici Wi-Fi a hosté mohou využívat bezplatné parkoviště.
V hotelu se podává snídaně formou bufetu. Odpočívat můžete v okolním parku nebo na sluneční terase. Na drink si můžete zajít do restaurace nebo vinného sklepa.
Na místě jsou dále k dispozici společenské prostory, úschova zavazadel, dětské hřiště a minigolf.

Jak z Čech do Nitry
Nejpohodlněji se společností Arriva, která v roce 2016 zaedla přímý spoj z Prahy do Nitry. Žlutozelený vlak má mezi Prahou a Nitrou celkem 18 zastávek. Cestující už nejsou odkázání jen na autobsové spojení po dálnice D1, díky společnosti Arriva mají k dispozici spolehlivou dopravu.


Ochutnávka hotelové restaurace: Jelení wellington se zeleninou  /4 porce/                        

Ingredience: 800g jelení bok, 700g žampiónů, 10g česneku, 50g šalotky, 50g másla, 300g lístkového těsta, 10g mouky na pomoučení, 8 až 10 plátků schwardswaldskej šunky, 2 žloutky, 800g kořenové zeleniny, sůl, koření, olej

Postup:
Maso opláchneme, ořežeme blány a osušíme. Na pánvičce zpěníme na másle šalotku, přidáme nasekané žampióny a nadrobno nakrájený česnek. Směs osolíme, okořeníme a opečeme do zlatova a necháme vychladnout. Gril nebo pánev pokapeme trochou oleje a maso opečeme ze všech stran. Vyválíme listové těsto zhruba na výšku 3mm, na vrch poklademe plátky šunky, vychladnutou směs rozmixujeme spolu s jedním žloutkem a potřeme s ní šunku. Celý kus opečeného masa položíme na kraj a zarolujeme. Konce zatlačíme vidličkou, aby se těsto spojilo. Roládu dáme na plech, potřeme žloutkem a jemně nařežeme na mozaiku. Pečeme v troubě na 180 °C, 15 – 20 minut, podle preferencí úpravy masa. Můžeme servírovat s grilovanou zeleninou nebo se salátem s různými omáčkami.

Táňa Pikartová

www.visitnitra.eu

www.regionnitracard.sk

office.cz@slovakia.travel

www.slovakia.travel

www.arriva.sk

Fotogalerie k článku