„Je tady ideální lyžování a v tomto týdnu připadávají decimetry sněhu. Všude je bílo, zkrátka pravá zima. Daří se nám díky počasí otevírat nové sjezdovky a od čtvrtka mohou sjezdaři vyrážet už na devět kilometrů tratí,“ zve všechny do areálu jeho šéf Petr Dušek. Ještě před Vánoci tak může každý vyzkoušet sjezdovky Promenádní, K Yettimu, Vyhlídku, Lišáka Foxe, Dámskou, Pánskou, Školní, Jezerní, Spojovací i Fox park.

Facebook

V provozu jsou všechny přepravní zařízení včetně lanovky i pojízdných koberců na dětském hřišti.  Vrcholem tohoto týdne bude předvánoční sobotní lyžování, kdy návštěvníci mohou potkat od 8. 30 do 13 hodin Ježíška i s nadílkou přímo na sjezdovce. Právě do soboty stále platí ještě mimosezónní ceny. „Rozhodli jsme se, že u nás v areálu budeme nadělovat o den dříve. Od 13 hodin je připravený program se zpíváním koled, dětským punčem a perníčky ve Foxparku. Samozřejmě nebude při nadílce a při koledách chybět ani oblíbený maskot lišák Fox,“ upozornil Dušek.

Skiareál zažívá díky předsezónním investicím, ale také především díky počasí jednu z nejlepších zim, která bude pokračovat i po vánočním víkendu. Na první svátek Vánoční je připravená Andělská nadílka na Stezce korunami stromů. „Do areálu se návštěvníci mohou dostat pohodlně autem, vlakem i autobusem. K dispozici mají velkokapacitní bezplatné parkoviště, půjčovny i prodejnu lyžařského vybavení. Během Vánoc probíhá bez omezení i výuka v lyžařské škole Skischool Lipno. Otevřený pro relaxaci je Aquaworld Lipno, ale také například celá řada gastronomických provozů, které potěší, když návštěvníkům při sportu vyhládne. I při obyčejné procházce se každému naskytnou krásné zimní výhledy na zasněženou přírodu a zamrzající hladinu vodní nádrže,“ dodal mluvčí společnosti Lipensko Vojen Smíšek.

Redakce FFN