Návštěvníci města poznávají nejkrássnější zákoutí města, navíc cestou ochutnají tradiční nitrianskou medovinu, čokoládu a kávu. Pohodlnou prohlídku města zajistí Regionální slevová karta, díky níž návštěvníci mohou využívvat okamžité slevy ve více než sedmdesáti sedmdesáti gastronomických, kulturních, sportovních i ubytovacích zařízeních.

Facebook

TOP 10 v Nitře

Nitriansky hrad
Navštívíte dominantu Nitry, národní kulturní památku a zažijete jedinečnou atmosféru hradního areálu. Nitriansky hrad spolu je spolu s opevnění největší středověké opevnené sídlo. Od letošního léta tady přibyl nový zajímavý objekt, který si turisté pochvalovali, kavárna s unikátním výhedem na vrch Zobor.

Horní město
Romantické uličky a tajemná zákoutí, okouzující atmosféra středověku. Najdete tady sochu Atlanta, kterému místní říkají Corgoň, také sochu knížete Pribina, Velký a Malý seminář a vzácnou Diecézní knihovnu.

Pěší zóna
Při prochádzce pěší zónou, která je zdobená uměleckými díly v duchu Velké Moravy, si návštěvníci mohou prohlédnout hnwed několik historicky vzácných památek. Napřílad kopii historického bronzového meče, pět metrů vysoké hudobní hodiny, pitnou fontánu, Svatoplukovy pruty a Svatoplukovo náměstí, které je centrem Dolního města. Kupecká ulice je ideální místo, pro vychutnání  svělé kávy. A pak vzhůru do zdejších stylových obchůdků.

Synagóga
Celá století byla Nitra centrem židovského života na Slovensku a tak je logické, že zdejší synagóga patří k najstarším na Slovensku. Díky skvělé akustice je Synagóga ideální koncertní a výstavní siní Nitry.

Městský park
Ideální místo pro rodiny s dětmi. V nejstarší části parku, který patří k nejkrásnějším na Slovensku, najdou děti mnoho atrakcí a hřišť, také bludiště, farmářský dvůr i historickou žabí fontánu. Ani dospělí si nemusí odříkat zase svoje radovánky, chutě uspokojí Biskupský hostinec.

Kalvárie
Nitrianská kalvárie s dvanácti kaplemy najdou turisté na jednom ze sedmi pahorků, odkud se naskýtají jedinečné výhledy na celé mesto. Kalvárie není jenm na procházky, vvyledávají ji také lezi, kteří si tu vyzkouší svoje umění.

Zobor
Téměř patnáctikilometrový naučný chodník s 27 zastaveními čeká na návštevníky v Zoborských vrších. Prvním zastavením mohou být napríklad ruiny Zoborského kláštora, neejstaršího kláštera na Slovensku. Nejoblíbenější turistická trasa vedie ke zdejší  pyramydě a odmenou za hodinku výstupu je překrásny výhled nejenom na Nitru, ale za příznivého počasí i do dalekého okolí.

Kostel sv. Michala Archanděla v Dražovcích
Románský kostelík z přelomu 11. a 12. storočia je podle místních nejfotogeničtější místo v Nitře. A když přijedete koncem června, zažijete tady piknik v historických kostýmoch pod názvom Snídaně v trávě.

Slovenské zemědělské muzeum
Muzeum v přírodě jako jediné prezentuje historii zemědělství na Slovensku. Ve skanzenu čeká na návštěvníky skutečný návrat proti proudu času, najdou tady pekárnu, mlýn i pálenici.

Nitrianský turistický vláček
Nitriansky expres jezdí každou celou hodinu od začátku května do konce září. Během jízdy se podíváte na nejkrásnější místa v centru Nitry, cestou přes Dolní a Horní město.

Nitra rozhodně stojí za poznání, a jeden článek neukáže všechno, co stojí za nvštěvu. Přesvědčila jsem se o tom při nedávné novinářské cestě, kterou pořádalo Zahraniční zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky v Praze. A tak se ještě během krátké doby společně vydáme na stránkách našeho webu do Mojmírovců, do Topolčianek a představíme i jedinečný hotel Mikádo a nitranské vinařství.
 

P.S.: Nitrianská organizace cestovního ruchu vznikla v roce 2012. Zakladajícimi členy jsou Město Nitra, Římskokatolická církev Biskupství Nitra, Arriva Nitra, Agrokomplex – výstaviště Nitra a Hotel MIKADO. Novými členy se v roce 2006 staly obec Mojmírovce, Kaštieľ Mojmírovce, Chateau Topoľčianky, obec Topoľčianky a Hotel Agroinštitút.

Táňa Pikartová

www.visitnitra.eu

www.regionnitracard.sk

office.cz@slovakia.travel

www.slovakia.travel

www.arriva.sk

Také jsme psali:

http://www.familyfreshnews.cz/cestovani/1862-region-tirnavia-je-kolebkou-nejlepsich-slovenskych-vinarstvi/

http://www.familyfreshnews.cz/okolo-evropy/1978-vydajte-sa-s-detmi-spoznavat-vyrobu-medu-a-medoviny/

http://www.familyfreshnews.cz/okolo-evropy/1835-romanticka-atmosfera-na-slavnosti-ruzi-v-obci-dolna-krupa/

 

 

 

Fotogalerie k článku