Služby před odletem
Letenka business třídy KLM umožňuje snadno přizpůsobit let cestovním plánům. V ceně letenky jsou, mimo jiné i následující služby:

Facebook
 • Extra zavazadlo
 • Přístup do KLM Crown Lounges a dalších salonků našich partnerů
 • Získejte až 175% mílí ve věrnostním programu Flying Blue
 • Přednostní odbavení Sky Priority

SkyPriority
Proveďte check-in, odložte svá zavazadla, projděte bezpečnostními kontrolami, nastupte na palubu svého letu a vyzvedněte si své tašky ze zavazadlového pásu - to vše bez čekání ve frontě! Pokud cestujete v KLM Woirld Business Class, nebo pokud jste členem Flying Blue Gold nebo Platinum nebo SkyTeam Elite Plus, jednoduše postupujte podle červených značek SkyPriority, které naleznete na stále více letištích po celém světě a budete odbavení snadno a rychle.

Služby na palubě
Nechte své starosti odplout pryč, a pohodlně se usaďte v sedadle World Business Class. Ať už si chcete nahradit zmeškaný spánek, nebo dohnat pracovní resty, do cíle své cesty dorazíte uvolnění a dobře naladění

 • Nová sedadla s možností sklopení až o 180 stupňů
 • Výjimečná délka sedadla 207 cm
 • Zabudované napájení přímo v sedadle
 • Osobní zábavní systém se 17ti palcovou obrazovkou
 • Povlak z prvotřídní ovčí vlny navodí pocit domova
 • Zástěna mezi sedadly pro pocit většího soukromí
 • Úložný prostor na osobní věci součástí sedadla
 • Přímý přístup do uličky ze všech míst (princip 1-2-1)

KLM má plně sklopné sedadlo:

 • na 85 % dlouhých letů,
 • na všech letadlech Boeing 747, 787, 777-200
 • od dubna 2017 i na 777-300s.
 • A330-200 budou létat s plně sklopnými sedadly do konce roku 2018

Holandsko ve vzduchu
Letecká společnost KLM se hrdě hlásí k odkazu holandské kultury, a také pro své výrobky a služby využívá předních holandských mistrů ve svých oborech.

 • Dárková komfortní sada (amenity kit) v KLM World Business Class byla navržená holandským designérem Janem Taminiauem
 • Oblíbeným dárkem je jeden z našich slavných Delft Blue miniaturních domů naplněných pravým holandským ginem!
 • Veškeré jídlo se podává na nádobí Marcel Wanders a je doplněno sklenkou jemného vína nebo jiného nápoje dle vašeho výběru.
 • Vína servírovaná na v obchodní třídě KLM nesou nálepky významných holandských malířů

Media App
Cestující KLM Royal Dutch Airlines mohou využívat i novou KLM Media App, díky které mají přístup k řadě mezinárodních novin, a to přímo ve svém smartphonu nebo tabletu. Počet novin, které si cestující mohou stáhnout, závisí na jejich cestovní třídě a zařazení ve věrnostním programu Flying Blue. V obchodní třídě World Business Class nabízí Media App výběr ze třinácti novinových titulů: Le Monde, Wall Street Journal, USA Today, Die Welt, El Pais, De Telegraaf, China News Weekly, International New York Times, Financial Times, China Times, Financieele Dagblad, Volkskrant a Trouw. V aplikaci je také k dispozici KLM palubní časopis a Holland Herald. V budoucnu budou do aplikace přidány další noviny a časopisy.
S KLM Media App si cestující mohou stáhnout noviny již 24 hodin před odletem.

Nejoblíbenější destinace
Mezi nejoblíbenější destinace cestujících World Business Class z Prahy patří Aruba, Bangkok, Havana, Chicago, Lima New York, San Francisco, Šanghaj, Toronto, a Washington. Nejčastěji se jedná o pracovní cesty jednotlivců v délce 3-6 dní, přičemž si letenky rezervují 14-27 dní dopředu. Proti tomu cestující mířící za odpočinkem tráví v cílové destinaci 7 a více dní a letenky si rezervují průměrně s předstihem 70 dní.

O air France KLM
Skupina Air France KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzské letecké společnosti Air France s nizozemskou leteckou společností KLM Royal Dutch Airlines. Fúzí vznikla nejsilnější evropská letecká skupina založená na dvou silných značkách a letištích – Schiphol v Amsterdamu a Charlese de Gaulla v Paříži. Obě firmy si přitom zachovávají vlastní identitu a celá skupina se zaměřuje na tři hlavní oblasti podnikání: osobní dopravu, nákladní přepravu a údržbu letadel. Flotila Air France – KLM zahrnuje 546 letadel, kterými přepravuje cestující do 316 destinací ve 115 zemích.

Air France – KLM je členem globální aliance 20 leteckých společností SkyTeam, která nabízí cestujícím přístup k celosvětově propojené síti více než 16 320 letů denně do 1 052 destinací ve 177 zemích. Společně se společnostmi KLM, Delta Airlines a Alitalia tvoří největší transatlantický společný podnik, který provozuje přes 250 letů denně. Věrnostní program pro pasažéry Air France KLM, Flying Blue, má 25 milionů členů. Air France létá z Prahy do Paříže na letiště Charlese de Gaulla 6 x denně (celkový počet letů dohromady s partnery).  KLM létá z Prahy do Amsterdamu až 4 x denně na letiště Schiphol, společně s partnerskou aerolinií až 6x denně.

Nejnovější zprávy ze společnosti Air France můžete sledovat v reálném čase díky aplikaci pro iPhone nabízené zdarma na iTunes a na internetových stránkách http://mobile-corporate.airfrance.com/en určených pro chytré telefony.

Táňa Pikartová

www.klm.com/home/cz/en

Fotogalerie k článku