Historicky se v Kobylí pěstovala Chrupka, dnes už jen jako hrozen k přímé konzumaci, z moštových odrůd pak také Modrý Portugal, Portugal šedý a Sylvánské zelené, pro které jsou tady vynikající podmínky dodnes. Víno z Kobylí je jedno z mála vinařství na Moravě, které tuto odrůdu stále pěstuje i přes její náročnost na zelené práce. Na přelomu 19. a 20. století se na svazích kolem Kobylí začaly pěstovat další odrůdy, například Burgundské, Ryzlinky nebo Neuburské a Frankovka. Nejvíce vinic obhospodařovali vinaři v době předhusitské, bylo to 540 ha, po Třicetileté válce to bylo už jen 9ha a v současnosti jsou to tři stovky ha.

Kobylské viniční tratě jsou unikátní díky kombinaci výhodných klimatických i půdních podmínek
Umožňují dokonale vyzrávání nejen bílých, ale i modrých odrůd révy. Z těch vznikají vyhlášená červená vína a v posledních letech i svěží vína rosé.
Známá trať Lumperky na náhorní rovině má štěstí na celodenní oslunění, půda je zde písčitá až písčitohlinitá na písčitém podloží. Na Lumperkách pěstuje Víno z Kobylí v současné době tři odrůdy: od roku 2007 vlajkovou loď vinařství Modrý Portugal, dále od roku 2010 Ryzlink vlašský a světovou odrůdu Chardonnay. V dobrých ročnících tady réva dozrává do výběru z hroznů.
Při archeologickém průzkumu před současnou výsadbou viniční trati zde bylo odhaleno sídliště oválného tvaru o rozměrech asi 180×120 m, ale to nejsou všechny zajímavosti této trati. Pod Lumperky leží také pravěký mamut, pojmenovaný Fred, který už navždy zůstane součástí kobylského vinařství. Celé tělo mamuta leží stále pod vinohrady patřící soukromé osobě, která nesvolila k bližšímu archeologickému průzkumu.
Když se řekne Kobylí, hned se každému vybaví koně, kobyly. Ovšem původ názvu obce je jinde. Místo kdysi obepínaly mokřady, z němčiny kobels, odtud to jméno.  Jedním z největších kobyliských jezer, dnes už vysušené, bylo tehdy mírně slané desetihektarové. Mokřady se v současnosti obnovují, domov tu našli už i čápi i labutě.

Facebook

Vína kolekce Osmi století
Všech osm odrůd, vybraných pro Kolekci Osm Století, hrdě nese nejen podpis historie psané generacemi kobylských vinařů, ale také emblém jedné z unikátních viničních tratí kobylského katastru – tratě Lumperky, která je symbolem dokonale vyzrálých hroznů nejlepší kvality, což bylo jedním z předpokladů k zařazení vín do této nové kolekce.
Do výjimečné kolekce patří Veltlínské zelené, pozdní sběr 2015, je to víno suché z viniční trati Holý kopec. Nejlépe se hodí ke sladkovodním rybám a jemným paštikám. Z viniční trati Lumperky je to Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2016 se svěží ovocitou chutí, který výjimečně vynikne s vepřovým masem i tradičními zabijačkovými pochoutkami. Polosuché Rulandské šedé, pozdní sběr 2016, také z Holého kopce nejraději vinaři popíjejí k sýrům, zejména středně dlouho zrajícím a domácí paštikám. Polosuchý Sauvingnon, výběr z hroznů 2015 z viniční trati Dvořanky se zase hodí nejlépe k vepřovému a telecímu masu
v klasických úpravách a k zeleninovým salátům. Na viniční trati Dvořanky se daří odrůdě Tramín červený. Znalci v jeho vůni cítí čajové růže a v dochuti tóny lékořice, a gurmáni ho zase nejraději snoubí s kachními a husími játry a sladkými omáčkami. Poslední trojici kolekce tvoří Modrý Portugal, pozdní sběr 2013, výjimečná chuť patří k úpravám drůbeže či jemnému vepřovému masu, Svatovavřinecké, pozdní sběr 2009, zase skvěle chutná ke zvěřině nebo svíčkové na smetaně a Rulandské modré, výběr z hroznů 2011 je nezbytné k pečeným červeným masům nebo jemným úpravám zvěřiny.

Modré odrůdy v Modrých horách
Není snad lepšího příměru, než pojmenování místa, kde se červenému výjimečně daří. Věděl to i prof. Ing. Vilém Kraus, CSs., pedagog a odborník na vinařství a vinohradnictví, který věnoval výzkumu a šlechtění nových odrůd vinné révy celý svůj profesní život. Krajinu červených vín, která začíná v Pavlovicích a končí ve Vrbici, pojmenoval právě on jako Modré hory.
Tvoří je pětice obcí, které mají všechno, nač si při vinařských toulkách kdo vzpomene. Jsou to Kobylí, Bořetice, Němčičky, Velké Pavlovice a Vrbice. V modrohorských vinicích pěstují tři odrůdy, je to Modrý Portugal, Frankovka a Svatovavřinecké, ze kterých vyrábějí vína červená, rosé a cuvée. Po sklizni zrají červená vína, která jsou označována jako VOC, minimálně osmnáct měsíců v dubových nepálených sudech. Vína VOC rosé se naopak dostávají k jejich milovníkům jako mladá.

Táňa Pikartová

www.vinozkobyli.cz

www.8stoleti.cz   

www.lumperky.cz

Fotogalerie k článku